Logo značky Ardiama - horizontálne, v čiernej farbe

Vylepšite svoju eleganciu jedinečne vyhotovenými šperkami z bieleho zlata

zásnubný prsteň z bieleho zlata v štýle pave vedľa morskej mušle
Akokoľvek krásny outfit je neúplný bez doplnkov ako sú náušnice, náhrdelník, náramky či prstene, ktoré sú považované za krásne sety šperkov. A najmä v prípade, že sa jedná o najpopulárnejšie šperky z bieleho zlata.

Obsah článku

Ženy na celom svete milujú rozmanité šperky, ktoré sú vyrobené z rôznych vzácnych kameňov či kovov. Môžeme povedať, že šperky nie sú ničím menším, než povestnou čerešničkou na torte pre váš celkový vzhľad. A je jedno či sa jedná o šperky z bieleho zlata, žltého alebo ružového.

To je dôvod, prečo sú ženy vždy vášnivé ohľadom šperkov, keďže vďaka týmto doplnkom vyzerajú istejšie a krajšie. Šperky vyrobené z kvalitného materiálu vyžarujú vašu vnútornú krásu tým, ako zdobia váš krk, uši a ruky.

Kedysi ľudia preferovali nosenie šperkov zo žltého zlata, ale v súčasnej dobe získali obrovskú popularitu šperky z diamantov a bieleho zlata, keďže dokážu každý outfit doplniť tým najlepším spôsobom. Ozdoby hrajú dvojitú rolu pri príležitostiach ako sú svadby a zásnuby; prvou je reprezentácia etických hodnôt a druhou rolou je zaistenie, že budete vyzerať elegantne v pre vás dôležitý deň vášho života.

Akú úlohu zohrávajú jednotlivé typy šperkov?

Náušnice zatraktívnia vašu tvár

Náušnice nielen zvýšia krásu vašej atraktívnej tváre a uší ale tiež sa hovorí, že kruhové náušnice môžu zlepšiť výkon vášho mozgu. Pred výberom náušníc je tiež veľmi dôležité vziať do úvahy tvar vašej tváre spolu so šatami, ktoré máte na sebe. Náušnice v tvare sĺz a visiace náušnice sú vhodné pre ženy so širokou a okrúhlou tvárou, kdežto drobné náušnice vyzerajú dobre na každom type tváre.

náušnice zo 14-karátového bieleho zlata s diamantmi po obvode
Diamantové náušnice Sefa zo 14-karátového bieleho zlata

Môže mať nosenie náhrdelníkov vplyv na vaše zdravie?

V dnešnej dobe, kedy ženy často preferujú šperky z bieleho zlata. Náhrdelníky vyrobené z bieleho zlata a posiate diamantami v ich strede sa najviac hodia pri príležitosti svadby. Podľa štúdie, jednoduché a ľahké náhrdelníky jemne tlačia na krku čím môžu posilniť vašu chrbticu a zvýšiť vašu duševnú silu. Pre zdravie je teda dobré nosiť ľahké náhrdelníky denne.

Prstene ako symbol sľubu, ale aj spoločenského postavenia

Nosenie prsteňov na rôznych prstoch má svoje dopady. Vzhľadom k tomu, že šperky z bieleho zlata sa stali symbolom spoločenského postavenia, ľudia si často zvolia prsteň z bieleho zlata, ktorý nosia na prstenníku pre zlepšenie sexuálnej sily a vyváženie ambícií. Prstene sú taktiež symbolom sľubov, ktoré si páry medzi sebou vymenia v deň svojho sobáša.

prsten z bieleho zlata s jedným diamantom
Jednoduchý a krásny prsteň Zira z bieleho zlata s jedným diamantom

Náramky sú nielen skvelým darčekom, môžu mať aj vplyv na vaše zdravie

Náramky z bieleho zlata sú tým najlepším darčekom, ktorým môžete prekvapiť svoju novú manželku. Vedci zistili, že tieto náramky môžu zvyšovať sexuálnu energiu a zlepšovať krvný obeh. Okrem toho tieto náramky môžu zlepšiť maternicu a obmedziť poruchy spánku či šancu na ochorenie srdca.

Takže zlaté šperky nielenže vylepšujú váš výzor, ale taktiež zlepšujú zdravie v mnohých ohľadoch.

Preskúmajme tiež ďalšie informácie o zlatých šperkoch.

Z akých materiálov sa vyrábajú rôzne farby zlata?

Bez údržbové a stále viac aktuálne žlté zlato

Žlté zlato je starodávny a najviac sa vyskytujúci kov používaný na výrobu ozdôb. Žlté zlato sa vyrába z kombinácie zlata, striebra, zinku a medi v primeranom pomere.

Je hypoalergénne a nevyžaduje žiadnu údržbu. Žlté zlato má vysokú tradičnú hodnotu v rôznych krajinách.

Ružové zlato je odolné a lacnejšie ako ostatné farby zlata

Je odolnejšie ako žlté zlato a vyrába sa zmiešaním zlata, striebra a medi. Je taktiež lacnejšie ako ostatné varianty zlata.

Vedeli ste, že existuje aj zelené zlato?

Tento typ zlata sa získava zmiešaním zlata, striebra a určitého množstva medi. Vzhľadom k tomu, že farba výslednej zliatiny je zelená, označuje sa ako zelené zlato.

Biele zlato býva zamieňané s platinou

Je často považované za platinu. Biele zlato je druh zlata ktoré získava obrovské uznanie a popularitu kvôli vysokému lesku a atraktívnemu vzhľadu, ktoré šperky z bieleho zlata ponúkajú.

Vyberte si z našej ponuky zásnubných prsteňov z bieleho zlata.

Čo biele zlato predstavuje?

Biele zlato je zliatinou žltého zlata, ku ktorému môže byť pridané paládium alebo nikel. Tieto dva kovy mu pridávajú ďalší lesk, preto sa používajú k výrobe šperkov z bieleho zlata. Okrem týchto dvoch môžu byť použité aj striebro, zinok či meď.

„Belosť“ vášho šperku závisí od pomeru rôznych pridaných materiálov. Výrobcovia aplikujú aj tenkú vrstvu ródia pre lesklú bielu farbu a chromatický nádych. Pokovovanie ródiom tiež podporuje ďalšie vlastnosti ako pevnosť, trvanlivosť či tvrdosť. Aplikuje sa pre zvýšenie úrovne vášho šperku.

V jednom šperku z bieleho zlata dostanete 75% žltého zlata a 25% bieleho zlata. Kúsky bieleho zlata môžu byť vyrezané z rôznych karátov – 10K, 18K, 22K a 24K. Najbežnejšie je však 14K, z ktorého získate fenomenálny šperk z bieleho zlata s vynikajúcim odleskom a kvalitou.

Všetky šperky, ktoré nájdete na Ardiama.sk sú práve zo 14-karátového zlata. Navyše ak by vám to nestačilo, na objednávku vám vieme dodať aj šperky z 18-karátového zlata.

Pôvod šperkov z bieleho zlata

Šperky z bieleho zlata začali získavať popularitu v 20. rokoch minulého storočia a boli predstavené ako alternatíva platiny, keďže ju svojim vzhľadom pripomínajú. Šperky z bieleho zlata sa preto stali preferovanou voľbou tých, ktorí chceli nosiť platinové šperky, ale nemohli si ich dovoliť.

Dnes ľudia po celom svete milujú nosiť šperky z bieleho zlata pri príležitostiach svadby či zásnub. Existuje množstvo ľudí, ktorí si vyberú prsteň z bieleho zlata zdobený diamantom ako zásnubný prsteň pre svojho partnera.

Výhody nákupu šperkov z bieleho zlata

Dobrá alternatíva k žltému zlatu

Žlté zlato existuje už od staroveku, a preto sa stalo veľmi častým. Biele zlato vám tak ponúka osobitý vzhľad. Ak plánujete ísť na svadbu vašich známych, dobrým nápadom je doplnok v podobne trblietavého náhrdelníka alebo diamantových náušníc z bieleho zlata. Získate tak nielen obdiv, ale aj pozornosť ostatných svadobčanov.

diamantovy nahrdelnik z bieleho zlata
Trblietavý náhrdelník Trinity z bieleho zlata

Podobnosť bieleho zlata s platinou

Je to jedna z najväčších výhod bieleho zlata. Je ťažké rozlíšiť šperky z bieleho zlata a z platiny. Ak ste snívali o platinovom prsteni alebo náušniciach s diamantmi pre váš svadobný obrad, ale výdavky naň vám značne obmedzili váš rozpočet, správnou voľbou je biele zlato. Je ťažké rozlíšiť medzi ním a platinou, a tak môžete kúpiť prstene alebo náušnice z bieleho zlata s diamantmi a vychutnať si radosť z nosenia platiny za prijateľnú cenu.

Vyzerá úžasne s drahokamami

Ak máte radi žiarivý vzhľad a krásne farby rôznych drahých kameňov, môžete sa rozhodnúť pre obrúčky či prstene s rôznymi kameňmi ako zafír, rubín, kryštál či kopál. Biele zlato je v tomto prípade tou správnou možnosťou. Strieborný tón bieleho zlata totiž vytvára elegantný vzhľad v kombinácií s drahými kameňmi.

Taktiež si môžete vybrať obrúčky vykladané drahými kameňmi pre vašu svadobnú či zásnubnú slávnosť. Snubné prstene v štýle vintage ponúkajú osobitý vzhľad a sú unikátnym symbolom vašej oddanosti a lásky.

Šperky z bieleho zlata sú k dispozícií v rôznych vzoroch

Šperky z bieleho zlata sú perfektnou voľbou pre ženy, ktoré milujú zbierať šperky unikátnych vzorov a dizajnov. Biele zlato sa skladá z rôznych druhov kovov ako nikel, paládium a meď, vďaka čomu je ľahko tvarovateľné. Táto vysoká poddajnosť bieleho zlata ho činí vhodným k tvorbe rôznych zložitých vzorov.

diamantové náušnice z bieleho zlata v krásnom unikátnom tvare
Šperky z bieleho zlata je možné rôzne tvarovať a vyrobiť naozaj unikátne klenoty

Náramky a náušnice z bieleho zlata disponujú komplexným a nenapodobiteľným dizajnom, vďaka ktorým budete na vašej svadbe vyzerať bezkonkurenčne.

Dobrá trhová cena bieleho zlata

Šperky z bieleho zlata nie sú len svadobnou ozdobou, ktorá vás učiní viac elegantnou, ale sú taktiež najbezpečnejšou investíciou pre ťažšie časy. Aj keď pri ich predaji nebudete mať taký zisk ako zo žltého zlata, predsa len obsahuje 75% zlata, ktoré môžete speňažiť. Teda okrem toho že budete pri rôznych príležitostiach viac štýloví a elegantní, šperky z bieleho zlata vám zabezpečia aj dobrý ďalší predaj.

Cenová dostupnosť

Niet pochýb o tom, že biele zlato je drahšie než žlté, no lacnejšie než platina. Ak plánujete obdarovať svoju ženu párom náušníc, náušnice z bieleho zlata môžete kúpiť za rozumnú cenu.

Odolnosť voči korózii

Je to jedna z najväčších výhod kúpy šperkov z bieleho zlata. Keďže biele zlato pozostáva z kovov ako paládium, nikel, striebro či vrstva ródia, je tak odolné voči korózii, husté a trvanlivé. Nie je citlivé na hrdzu či poškodenie, a tak je odolné aj voči opotrebovaniu a má dlhú životnosť. To je dôvod, prečo ľudia často obdarúvajú budúcu nevestu náušnicami či náramkom z bieleho zlata.

Ideálne pre osadenie diamantov

Ak zbožňujete diamantové šperky, biele zlato je pre vás skvelou voľbou. Biele zlato drží diamant pevne, a zároveň zdôrazňuje jeho lesk a trblet. Šperky z bieleho zlata vysádzané diamantmi vám ponúknu žiarivý vzhľad v deň vašej svadby, kedy na kráse naozaj záleží. Diamant v bielom zlate na vás pritiahne pozornosť všetkých očí v miestnosti.

diamantový zásnubný prsteń z bieleho zlata s diamantom v tvare Pear
Šperky z bieleho zlata sú idálne pre osádzanie diamantov rôznych tvarov

Čo musíte zvážiť pred kúpou šperkov z bieleho zlata?

Leštenie ródia má vplyv na farbu a atraktívnosť šperku

Je nevyhnutné dávať pozor na leštenie vašich šperkov, keďže vrstvička ródia sa môže po čase opotrebovať. Šperky z bieleho zlata môžu potom vyzerať nažltlo a neatraktívne. Je teda dôležité kupovať biele zlato od serióznych obchodníkov, ktorí vám ponúknu šperky náležitého štandardu a budú sa o vaše šperky trvalo starať.

Percento niklu môže mať vplyv na alergiu

Tí, ktorí sú alergickí na nikel, by si mali dávať pozor na zloženie bieleho zlata pri kúpe týchto šperkov. Väčšie percento niklu môže viesť ku kožnej alergii, ale nízke percento nespôsobí žiadnu reakciu. Okrem toho, môžete si vybrať šperky, ktoré miesto niklu obsahujú paládium.

Štandard a kvalita

Je dôležité skontrolovať karáty šperku, rovnako ako úroveň jeho kvality.

No a samozrejme cena

Pred zakúpením šperku z bieleho zlata je vhodné porovnať ceny ponúkané rôznymi internetovými obchodmi. Existujú obchodníci, ktorí predávajú biele zlato za cenu platiny. Je dôležité si všimnúť, že biele zlato je lacnejšie ako platina.

Zásadné fakty o šperkoch z bieleho zlata

Fakt číslo 1: Biele zlato nie je platina

Existuje mnoho ľudí, ktorí si mýlia biele zlato a platinu. Biele zlato je však od platiny úplne odlišné. Je to vlastne len žlté zlato perfektne zmiešané s kovmi ako striebro, meď či nikel. Vďaka čomu je tvrdšie, lesklejšie a viac poddajné. A hlavne je lacnejšie!

Fakt číslo 2: Nie všetky šperky z bieleho zlata obsahujú nikel

Mnoho ľudí nekupuje biele zlato, keďže obsahuje nikel, ktorý môže spôsobiť podráždenie pokožky. Dobrou správou pre milovníkov bieleho zlata je, že nikel je teraz nahradzovaný paládiom, ktoré nespôsobuje žiadny typ podráždenia pokožky. Plus, povlak z ródia neutralizuje efekt niklu a tým zabraňuje kožnému podráždeniu.

Fakt číslo 3: Biele zlato je ideálne pre osádzanie diamantov

Biele zlato je ideálne pre osadenie diamantu z tried D-E-F-G-H-I-J, keďže tieto bezfarebné diamanty vyzerajú po osadení do bieleho zlata úžasne. Spolu vytvárajú unikátnu kombináciu elegancie a jasu. Zlatníctvo Ardiama.sk dodáva certifikáty GIA ku všektým šperkom s diamantom. Samozrejmosťou je aj rýdzostná a puncová značka. Zistite viac o výhodách nákupu na našom e-shope.

Fakt číslo 4: Osadenie drahých kameňov do šperkov z bieleho zlata, zvyšuje ich životnosť

Šperky zo žltého zlata sa musia vymieňať každé 3 roky, ale pri bielom zlate takéto problémy nehrozia. Osadenie drahých kameňov zvyšuje životnosť vašich šperkov z bieleho zlata. Je to jeden z dôvodov, prečo ľudia preferujú pri osadzovaní kameňov biele zlato – lesk bieleho zlata vydrží dlhšie než pri žltom zlate.

Ak chcete vyzerať elegantne a pôvabne pri príležitosti vašej svadby, zadovážte si nádherné šperky z bieleho zlata. Vďaka nim budete vyzerať ešte pôsobivejšie a atraktívnejšie. Neváhajte sa na náš obrátiť, radi vám pomôžeme s výberom toho správneho šperku z bieleho zlata.

Zaujal vás tento článok? Zdieľajte ho so svojimi priateľmi

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on pinterest
Pinterest

Autor článku

Som zakladateľ online zlatníctva Ardiama.sk. Venujem sa tvorbe kolekcií diamantových šperkov a setov Ardiama, obchodu a komunikácii s našimi zákazníkmi.

Mohli by vás zaujímať