Logo značky Ardiama - horizontálne, v čiernej farbe

Diamantové zásnubné prstene

(330 diamantových prsteňov)

Diamantové (briliantové) zásnubné prstene s jedným, s tromi alebo s postrannými diamantmi, ale tiež prstene v štýle Halo a Pavé sú jednoducho očarujúce. V našej kolekcii nájdete diamantové zásnubné prstene v bielom, ružovom a žltom zlate.

Prstene podľa štýlu

Zásnubný prsteň s jedným diamantom zo žltého zlata

Jeden diamant

Zásnubný prsteň s postrannými diamantmi zo žltého zlata

Postranné diamanty

Zásnubný prsteň s tromi diamantmi zo žltého zlata

Tri diamanty

Zásnubný prsteň v štýle Halo zo žltého zlata

V štýle Halo

Zásnubný prsteň v štýle Pave zo žltého zlata

V štýle Pavé

Prstene podľa farby zlata

Zásnubný prsteň z bieleho zlata

Biele zlato

Zásnubný prsteň z ružového zlata

Ružové zlato

Zásnubný prsteň zo žltého zlata

Žlté zlato

Diamantové zásnubné prstene z kolekcie Ardiama

Diamantové zásnubné prstene ako prejav nekonečnej lásky

Zásnubné prstene sú výrazom životného rozhodnutia a prejavom lásky medzi partnermi. Zásnubný prsteň je pre väčšinu žien predmetom ich túžby, dotvára moment požiadania o ruku a je dôležitou súčasťou zásnub. Je tiež znakom toho, že daná žena už patrí niekomu inému. Niekomu, komu sľúbila vernosť do konca života.

Zásnubný prsteň je kruh, ktorý znázorňuje nekonečno. To značí o tom, že láska medzi mužom a ženou je tiež nekonečná a nepozná hraníc. Stred prsteňa môžeme zase považovať za otvor, ktorý predstavuje bránu do večnej lásky.

Nepísaným pravidlom je, že zásnubný prsteň by sa mal nosiť na prstenníku ľavej ruky. Je to tak aj z praktického hľadiska, keďže väčšina ľudí sú praváci a ľavá ruka je teda menej používaná. V niektorých krajinách veria, že ľavá ruka je symbolom zlej energie a zásnubný prsteň nosia na prstenníku pravej ruky. Ide napríklad o Nemecko, Venezuelu, Španielsko, Rusko a mnohé ďalšie krajiny.

Pôvod zásnubných prsteňov

Pôvod zásnubných prsteňov nájdeme v Egypte, kde si starí Egypťania na znak lásky venovali prstene vyrobené z trstiny. Neskôr používali na výrobu kosti alebo slonovinu. Keď sa táto tradícia rozšírila do celého sveta, začali sa používať kvalitnejšie a drahšie materiály.

Výroba zásnubných prsteňov

Dnes je najobľúbenejším materiálom na výrobu prsteňov zlato alebo striebro. Pre uľahčenie práce sa tiež pridávajú iné kovy ako meď, mosadz, zinok, nikel či platinové kovy. Množstvo pridaných kovov v zlate určuje jeho rýdzosť, ktorá sa určite v karátoch.

Výroba prsteňov je zložitý proces, v ktorom sa z roztaveného kovu vyvalcuje materiál v podobe plechu. Ten sa rozreže na kusy, ohne sa do tvaru kruhu a zvarí sa. Následne sa vyklepe do požadovaného tvaru a veľkosti a upraví sa podľa požadovaných vlastností.

Výber diamantového zásnubného prsteňa

Pri výbere zásnubného prsteňa je dôležité obrátiť sa na overené zlatníctvo, ktoré vám pri výbere odborne pomôže a ponúkne vám kvalitné materiály na výrobu prsteňa.

Diamantové zásnubné prstene Ardiama

Naše diamanty spĺňajú prísne kvalitatívne kritériá z hľadiska ich čistoty, brusu a farby. Ak si objednáte diamant väčšej váhy (od 0,2 ct), dodávame k nemu certifikát medzinárodne uznávanej inštitúcie GIA.

Veľkosť prsteňa

Radi vám pomôžeme s výberom správnej veľkosti prsteňa, jeho tvaru a hlavne vhodnej veľkosti diamantu. Na zistenie veľkosti zásnubného prsteňa vám môže poslúžiť profesionálny merací tŕň či plastové krúžky, ktoré vám radi zapožičiame.

Materiál a štýl zásnubného prsteňa

Mali by ste však vedieť, aký materiál vaša partnerka uprednostňuje. Taktiež by ste ju mali poznať natoľko, aby ste vedeli, či ju poteší prsteň jednoduchší alebo s výraznejším zdobením.

Farba zlata prsteňa

Pri výbere zásnubného prsteňa môžete natrafiť na problém, ktorým je výber správnej farby zlata. Šperky zo žltého alebo ružového zlata sa hodia skôr tmavšiemu typu pokožky. Naopak, šperky z bieleho zlata sú ideálne pre svetlejší typ pokožky. Nebojte sa však siahnuť aj po kombinácii jednotlivých farieb.

Aké zásnubné prstene vám ponúkame?

V našom obchode nájdete zásnubné prstene rôznych štýlov a farieb.

Zásnubné prstene vyrábame z bieleho, žltého a ružového zlata. Obvykle používame 14-karátové zlato, na vašu žiadosť však vyrobíme prsteň aj z 18-karátového zlata.

Čo sa týka jednotlivých štýlov zásnubných prsteňov, štýl Solitaire je jednoduchý, klasický, ale napriek tomu vždy pôsobivý zásnubný prsteň s jedným diamantom v strede. Medzi vizuálne bohatšie patria štýly Pavé, Halo s kruhom diamantov okolo centrálneho diamantu; štýl Threestone, ktorý má až tri diamanty namiesto jedného ústredného či ktorýkoľvek zásnubný prsteň s postrannými diamantmi.

Ak v našej ponuke nenájdete zásnubný prsteň, ktorý by spĺňal vaše predstavy, nevadí. Spolu s našimi dizajnérmi môžeme navrhnúť jedinečný prsteň podľa vašich požiadaviek.

Podmienky nákupu prsteňov na Ardiama

Na všetky naše šperky vám poskytujeme doživotnú záruku a servis. Ak by sa na šperku objavila vada, váš šperk radi opravíme. Rovnako dohliadneme na kontrolu správneho osadenia kameňov, pravidelné ródiovanie a čistenie.

Starostlivosť o prstene

Keďže zlato nie je nezničiteľné, prsteň si radšej zložte pri domácich prácach, pri prácach v záhrade, počas športu či pri saunovaní, aby ste predišli jeho poškodeniu. Nezabudnite ho tiež skladovať v kvalitnej šperkovnici, ktorá životnosť vášho prsteňa ešte predĺži.

Vlastnosti zásnubných prsteňov Ardiama

Máte otázku?

Sme tu pre vás a radi zodpovieme všetky vaše otázky o diamantových zásnubných prsteňoch. Dohodnite si termín telefonického rozhovoru a my vám zavoláme. Alebo nás jednoducho kontaktujte.