Logo značky Ardiama - horizontálne, v čiernej farbe

Visiace náušnice

(21 diamantových náušníc)

Visiace náušnice opticky predlžujú tvár a vyzerajú extravagantne. V kolekcii Ardiama nájdete visiace diamantové náušnice z bieleho, ružového a žltého zlata.

Visiace náušnice s diamantmi môžu byť nielen elegantné, ale aj extravagantné

Visiace náušnice patria k veľmi elegantným, ale v niektorých prípadoch aj výrazným a extravagantným náušniciam. Dôležitá je dĺžka, akú si zvolíte.

K visiacim náušniciam radíme krátke, hojdacie a lustrové náušnice. Lustrové náušnice sú bohato zdobené, výrazné a nedajú sa prehliadnuť.

Zapínanie visiacich diamantových náušníc

Obľúbeným zapínaním sú puzety (disky alebo motýliky), prípadne dámsky patent. Ide o bezpečný typ zapínania, pri ktorom sa háčik uzavrie mechanickou klipsou. Často sa stretávame aj s africkým háčikom, ktorý lepšie vyváži dĺžku a váhu náušníc. Môže byť doplnený silikónovou koncovkou, ktorá zabezpečí, aby sa háčik nevyvliekol z ušnej dierky.

História visiacich náušníc

Podľa zdrojov patria visiace náušnice k najmladšiemu typu spomedzi ostatných náušníc. Ich pôvod siaha do antiky.

Prvé visiace náušnice boli nájdené približne v 5. storočí p. n. l. Lustrové náušnice boli obľúbenými predovšetkým v Byzantskej ríši, ktorá vznikla v 4. storočí po Kristovi. Neskôr sa dostali na výslnie ešte v 18. storočí, kedy sa do nich pridávali drahé farebné kamene.

V súčasnosti sú populárne visiace náušnice osádzané diamantmi, farebnými kameňmi alebo perlami. Obľúbeným tvarom osádzaných kameňov je Pear, ktorý má tvar slzy alebo kvapky. V klasických dizajnoch sa nachádzajú aj kamene v tvare Round.

Krátke visiace náušnice sú vhodné aj na každodenné nosenie, pretože držia pevne a nehýbu sa. Hojdacie náušnice môžu byť nepraktické kvôli svojej dĺžke a môžu sa tiež zachytávať do oblečenia. Lustrové náušnice sú vhodné skôr na slávnostné udalosti ako výrazný doplnok k spoločenským šatám.

Komu pristanú visiace náušnice?

Visiace náušnice pristanú najmä ženám s okrúhlym alebo štvorcovým typom tváre. Dlhé náušnice opticky predĺžia a zúžia tvár.

V prípade trojuholníkového typu tváre sú vhodné visiace náušnice, ktoré sú v dolnej časti rozšírené. Tým zjemnia ostré línie brady. Naopak, visiace náušnice nie sú veľmi dobrou voľbou pre oválne a obdĺžnikové typy tváre. Tvár by zbytočne predĺžili ešte viac.

Visiace náušnice s diamantmi z kolekcie Ardiama

V našej ponuke nájdete visiace náušnice vyrábané z bieleho, žltého alebo ružového zlata. Sú vyrábané zo 14-karátového zlata. V prípade záujmu vieme vyrobiť aj náušnice z 18-karátového zlata.

Náušnice vyrobené z bieleho zlata prechádzajú navyše procesom ródiovania. Ten zvyšuje ich kvalitu, odolnosť a aj celkovú životnosť. Biele zlato pristane osobám so svetlejším typom pokožky. Pre tmavšie typy pokožky je vhodné skôr žlté alebo ružové zlato.

Visiace náušnice z našej kolekcie sú osadené kvalitnými diamantmi. Ak si vyberiete diamant s karátovou hmotnosťou 0,2 a vyššie, získate k nemu aj certifikát. Ten vydáva medzinárodne uznávaná spoločnosť GIA, ktorá overuje pravosť a kvalitu diamantov. K nákupu navyše získate aj doživotný servis a záruku na zakúpené šperky. V prípade, že sa s náušnicami niečo stane, chybu vám opravíme.

Set diamantových šperkov

Ak chcete ušetriť, odporúčame vám zakúpiť set pozostávajúci z náušníc, náramku a náhrdelníka. Set šperkov je nielen cenovo výhodnejší, ale zabezpečí, že šperky k sebe budú dokonale ladiť, čím sa zvýši aj elegantný celkový dojem.

Výroba visiacich náušníc s diamantmi na mieru

Ak by ste si z našej ponuky nevybrali, je tu tiež možnosť výroby náušníc na mieru. Spolu s našimi dizajnérmi navrhneme a vyrobíme náušnice presne podľa vašich predstáv a požiadaviek. Získate tak originálny šperk, ktorý nevlastní nik iný.

Iné typy diamantových náušníc

V prípade, že sú pre vás visiace náušnice príliš výrazné a extravagantné, v našej ponuke nájdete aj kôstkové alebo kruhové náušnice.

Kôstkové náušnice sú obľúbenou voľbou kvôli svojej jednoduchosti.

Kruhové náušnice patria k nadčasovej klasike, ktorá pristane ženám všetkých vekových kategórií.

Vlastnosti diamantových náušníc Ardiama

Máte otázku?

Sme tu pre vás a radi zodpovieme všetky vaše otázky o diamantových náušniciach. Dohodnite si termín telefonického rozhovoru a my vám zavoláme. Alebo nás jednoducho kontaktujte.