Logo značky Ardiama - horizontálne, v čiernej farbe

Zlaté retiazky

(6 zlatých retiazok)

Zlaté retiazky sú súčasťou každého diamantového náhrdelníku. Dopĺňajú vhodne zvolený diamantový prívesok. V kolekcii Ardiama nájdete zlaté retiazky z bieleho, ružového a žltého zlata. V dvoch rôznych štýloch a dĺžkach.

Retiazky podľa farby zlata

Diamantový náhrdelník z bieleho zlata

Biele zlato

Diamantový náhrdelník z ružového zlata

Ružové zlato

Diamantový náhrdelník zo žltého zlata

Žlté zlato

Zlaté retiazky z kolekcie Ardiama

Retiazky sú jednoduchý šperk, ktorý sa perfektne kombinuje

Retiazky sa zväčša nosievajú zavesené na krku, no niektoré kúsky sú určené aj pre nosenie na členku. Retiazky patria k jednoduchým šperkom a bývajú dopĺňané príveskom.

Retiazku mávajú dámy väčšinou len jednu (prípadne viac v rôznych farbách) a vlastnia skôr viac náhrdelníkov, ktoré si k danej retiazke zvolia a podčiarknu tak jej eleganciu. Odporúčame zvoliť retiazku a prívesok v rovnakej farbe.

Minulosť a súčasnosť nosenia retiazok

V minulosti ľudia ozdobovali svoj krk retiazkami z trávy, kostí či mušlí. Tie skutočné retiazky vyrábané zo zlata sa začali objavovať v starovekom Babylone. Často slúžili na slávnostné, náboženské, magické alebo pohrebné účely.

Retiazky nosievali v Egypte a Mezopotámii aj muži. Pre kňazov a šamanov malo ich nosenie posvätný význam, pretože verili, že sa tak môžu spojiť s božstvom. To viedlo k tomu, že najdrahšie šperky vlastnili najbohatší ľudia. Dnes nie je nosenie retiazky pre pánov ničím výnimočným. Ide ale predovšetkým o osobný vkus a štýl muža, iný význam nosenia sa pomaly vytratil.

Výroba zlatých retiazok

Výroba zlatých retiazok začína roztavením zliatiny, z ktorej sa odlejú zlaté tyče. Po vychladnutí sa valcujú na požadovanú hrúbku a tvar a pomocou stroja sa vytvárajú jednotlivé články, ktoré sa ohýbajú do potrebného tvaru a spájajú s predchádzajúcim článkom. Spoje na článkoch sa zatavia a retiazky sa následne vyčistia v niekoľkých chemických kúpeľoch.

Retiazky z kolekcie Ardiama ako doplnok diamantových príveskov

V našej ponuke nájdete zlaté retiazky vyrábané zo 14-karátového zlata, pričom ponúkame všetky tri farebné prevedenia, teda retiazky z bieleho, žltého a ružového zlata. Všetky retiazky z bieleho zlata sú ródiované, čo zaručuje ich vyššiu odolnosť, kvalitu a životnosť.

K zlatým retiazkam vám ponúkame aj exkluzívne diamantové prívesky, ktoré sú dostupné taktiež vo všetkých troch farbách. Môžete si tak vytvoriť dokonale ladiaci set. Ak sa rozhodnete pre nákup zlatej retiazky spolu s diamantovým príveskom, môžete navyše získať zľavu až 200 eur.

Ako správne kombinovať zlaté retiazky

Retiazky zo žltého zlata patria k tradičným a vznešenejším a dobre ladia skôr s teplejšími tónmi pleti. Tmavšiemu typu pokožky tiež svedčia retiazky z ružového zlata, ktoré sú v súčasnosti veľmi obľúbené. Retiazky z bieleho zlata sú moderné a pristanú ľuďom s bledším typom pokožky.

Retiazky spolu s ladiacim príveskom môžete skombinovať aj s jednoduchými náušnicami či náramkom, no nebojte sa upustiť uzdu svojej fantázie a vyskúšajte vrstvenie. Retiazky sú na to priam ideálne.

Najlepší efekt dosiahnete tak, že si zvolíte retiazky rôznych dĺžok, prípadne aj rôznych materiálov, pričom sa nemusíte obávať iného farebného prevedenia. Takto navrstvené retiazky sa hodia predovšetkým do hlbokých výstrihov v tvare V, no ladia aj s outfitom s odhalenými ramenami.

Starostlivosť o retiazky nezanedbávajte

Dôležité je sa o svoje retiazky aj správne postarať. Ak máte vo svojej zbierke viacero retiazok, vyberajte si skôr také šperkovnice, v ktorých budete môcť retiazky zavesiť, aby ste predišli ich zamotaniu. Nezabúdajte tiež na pravidelné čistenie. A ak si nebudete vedieť poradiť, obráťte sa na nás. Radi vám pomôžeme.

Vlastnosti zlatých retiazok Ardiama

Máte otázku?

Sme tu pre vás a radi zodpovieme všetky vaše otázky o zlatých retiazkach a vhodných diamantových príveskoch. Dohodnite si termín telefonického rozhovoru a my vám zavoláme. Alebo nás jednoducho kontaktujte.