Logo značky Ardiama - horizontálne, v čiernej farbe

Diamantové náramky

(15 diamantových náramkov)

Diamantové (briliantové) náramky sú štýlovým módnym doplnkom. V kolekcii Ardiama vám ponúkame náramky z bieleho, ružového a žltého zlata s jedným alebo viacerými diamantmi. Súčasťou každého náramku je prívesok a kvalitná zlatá retiazka.

Náramky podľa farby zlata

Diamantový náramok z bieleho zlata

Biele zlato

Diamantový náramok z ružového zlata

Ružové zlato

Diamantový náramok zo žltého zlata

Žlté zlato

Diamantové náramky z kolekcie Ardiama

Náramky sú súčasťou outfitu už tisíce rokov

Náramok je veľmi obľúbeným druhom šperku. Nosieva sa zväčša na zápästí, no niektoré typy sú určené aj pre nosenie na členku. Kedysi sa nosievali skôr k slávnostným outfitom, no dnes sa stal súčasťou našich každodenných životov.

Na výber máte množstvo druhov od úplne jednoduchých a hladkých až po prepracovanejšie kúsky s príveskami. Tie môžu byť napevno súčasťou náramku, no niektoré sa dajú aj pripínať a odopínať podľa preferencií majiteľa.

Náramky patria k najstarším šperkom vôbec

Náramky patria pravdepodobne k najstarším používaným druhom šperkov. Najstaršia zmienka sa datuje z roku 40 000 p.n.l. a ide o nález z jaskyne v ázijskom pohorí Altaj. Častejšie sa však pracuje s údajom 5 000 rokov p.n.l., kedy sa náramky nosili v starovekom Egypte, Mezopotámii a Číne.

V tom čase sa vyrábali predovšetkým z trávy, konárov stromov či mušlí, neskôr sa začali vyrábať z medi a bronzu. Po skončení doby bronzovej sa náramky vyrábali už zo zlata a striebra a tieto materiály patria k najpoužívanejším až dodnes. Náramky sa stali symbolom zdravia a postavenia.

Výroba náramkov

Keďže existuje viacero druhov náramkov, líši sa aj ich výroba. K najbežnejším náramkom patria retiazky pozostávajúce z “očiek” a ich výroba začína roztavením zliatiny, z ktorej sa vytvorí drôt. Ten sa navinie do tvaru špirály podľa požadovanej šírky očiek a na jednej strane sa prereže. Následne vzniknú očká, ktorá sa pospájajú a zaletujú. Neskôr prejde náramok brúsením a leštením, aby sa dosiahol želaný výsledný efekt.

Diamantové náramky z kolekcie Ardiama

Ak sa rozhodnete pre kúpu náramku, v našej ponuke nájdete náramky z bieleho, žltého, ale aj ružového zlata. Všetky sú vyrábané zo 14-karátového zlata. Náramky z bieleho zlata sú navyše ródiované, čím sa zvyšuje ich odolnosť, kvalita, ale aj životnosť.

Pri nákupe diamantového náramku taktiež dostanete medzinárodný GIA certifikát pravosti a kvality, ktorý získavajú všetky naše diamanty s váhou od 0,2 karátu vyššie. Zároveň získate na váš náramok doživotnú záruku a servis, ak by sa so šperkom niečo stalo.

Náramky na mieru aj sety diamantových šperkov

V prípade, že si z našej bohatej ponuky diamantových náramkov nevyberiete, môžete využiť možnosť výroby náramku na mieru presne podľa vašich požiadaviek. Spoločne môžeme upraviť kvalitu zlata, tvar diamantu, prípadne celkový vzhľad náramku.

Ak sa vám naopak náramok páči a chceli by ste ho skombinovať aj s inými šperkami, odporúčame vám zakúpiť si set šperkov. Ten pozostáva z náramku, náušníc a náhrdelníka. Súprava vám spolu bude dokonale ladiť a môžete si ju zvoliť na významnú udalosť k šatám, ale taktiež je vhodná aj na každodenné nosenie.

Kombinovanie náramkov

Náramky sú obľúbené pre ich jednoduchú skombinovateľnosť s rôznymi outfitmi. Keďže sú vyrábané zo žltého, bieleho a ružového zlata, ľahko si vyberiete vhodný farebný variant k svojmu oblečeniu.

Pri náramkoch je čoraz viac obľúbeným aj ich vrstvenie. Vo vrstvení náramkov sa fantázii medze nekladú a nemusíte sa báť skombinovať náramky vyrobené z rôznych materiálov či v rôznych farebných prevedeniach.

Starostlivosť o diamantové náramky

Nezabúdajte tiež na pravidelnú starostlivosť o svoje náramky. Ak ich nepoužívate, uchovávajte ich v kvalitnej šperkovnici a pravidelne si ich čistite. A ak to bude potrebné, s čistením vám radi pomôžeme.

Vlastnosti diamantových náramkov Ardiama

Máte otázku?

Sme tu pre vás a radi zodpovieme všetky vaše otázky o diamantových náramkoch. Dohodnite si termín telefonického rozhovoru a my vám zavoláme. Alebo nás jednoducho kontaktujte.