Logo značky Ardiama - horizontálne, v čiernej farbe

Kôstkové náušnice

(33 diamantových náušníc)

Kôstkové “napichovacie” náušnice sa vďaka svojmu jednoduchému vzhľadu hodia na akúkoľvek príležitosť. V kolekcii Ardiama nájdete kôstkové diamantové náušnice z bieleho, ružového a žltého zlata.

Diamantové kôstkové náušnice sú vhodné na každú príležitost, aj na bežné nosenie

Kôstkové náušnice, často nazývané tiež napichovacie náušnice, patria k najobľúbenejším a najčastejšie používaným náušniciam. Svojou jednoduchosťou a nadčasovým dizajnom sú vhodné na každú príležitosť, ale aj na bežné nosenie.

Zapínanie kôstkových náušníc

Zapínanie tvoria najčastejšie puzety (disky alebo motýliky), no v niektorých prípadoch môžu byť náušnice zabezpečené skrutkou.

História “napichovacích” náušníc

Pôvod kôstkových náušníc siaha do ďalekej histórie. Niektoré zdroje uvádzajú, že prvé náušnice sa objavili v Egypte okolo roku 3000 p.n.l. Iné zase tvrdia, že napichovacie náušnice poznali už obyvatelia 7000 rokov pred Kristom. V starej Ázii ich v tej dobe nosili hlavne muži, aby vyjadrili svoje postavenie vo vyšších triedach.

V priebehu histórie zanechali kôstkové náušnice stopu v každej kultúre.

Rokmi sa menil aj ich vzhľad. V súčasnosti sa vyskytujú v rôznych podobách. Medzi obľúbený variant patria práve diamantové kôstkové náušnice, no popularite sa tešia aj perlové alebo čiste kovové náušnice s rôznymi motívmi. Medzi časté patria motívy prírody, zvierat, iniciálok mena, srdiečok, prípadne iných obľúbených predmetov.

Diamant osadený v kôstkových náušniciach

Diamantové kôstkové náušnice môžu byť osádzané jedným diamantom, najčastejšie v tvare Round alebo Princess.

Môže tiež ísť o viacero menších kamienkov rovnakej veľkosti, ktoré sú umiestnené vedľa seba v rôznych tvaroch, prípadne obklopujú centrálny diamant. V takom prípade hovoríme o type kôstkových náušníc, ktorým sú hroznové náušnice (cluster earrings).

Komu sa hodia diamantové kôstkové náušnice

Výhodou kôstkových náušníc je ich prispôsobivosť a skutočnosť, že pristanú všetkým typom tváre. Nezáleží na tom, či máte oválnu, guľatú alebo podlhovastú tvár, napichovacími náušnicami určite nepokazíte nič.

Sú vhodné na akúkoľvek príležitosť. Môžete nimi dotvoriť celkový dojem z outfitu na spoločenskú udalosť, ale taktiež ich môžete nosiť počas bežného dňa. Veľa žien obľubuje kôstkové náušnice práve kvôli ich jednoduchosti a ľahkosti. Počas dňa vás z nich nebudú bolieť uši a taktiež vám nebudú prekážať či vešať sa do oblečenia.

Diamantové kôstkové náušnice z kolekcie Ardiama

V našej ponuke nájdete diamantové kôstkové náušnice v prevedení z bieleho, ružového alebo žltého zlata.

Ponúkame náušnice zo 14-karátového zlata, v prípade záujmu však vieme vyrobiť aj náušnice z 18-karátového zlata. Náušnice z bieleho zlata sú ródiované, čím sa zvyšuje ich odolnosť, kvalita a životnosť.

Pristanú viac svetlejšiemu typu pokožky. Náušnice zo žltého a ružového zlata sú vhodné skôr pre tmavší typ pokožky, na ktorých dokážu lepšie vyniknúť.

GIA certifkát, doživotná záruka a servis

Ak si vyberiete náušnice s diamantom s karátovou hmotnosťou 0,2 a vyššie, k nákupu dostanete certifikát medzinárodne uznávanej spoločnosti GIA. Ten overuje pravosť a kvalitu osádzaných diamantov. Získate tiež doživotný servis a záruku na šperk. Ak by sa s ním čokoľvek stalo, chybu opravíme.

Náušnice ako súčasť setu šperkov Ardiama

Ak vás oslovia náušnice z našej ponuky, odporúčame si ich zakúpiť ako set spolu s náhrdelníkom a náramkom. Získate tak šperky, ktoré k sebe budú dokonale ladiť a sú vhodné na akúkoľvek príležitosť. Set šperkov je tiež cenovo výhodnejší.

Kôstkové náušnice na mieru aj iné typy diamantových náušníc

V prípade, ak by ste si z našej ponuky nevybrali, je tu tiež možnosť výroby kôstkových náušníc na mieru. Spolu s našimi dizajnérmi vytvoríme náušnice presne podľa vašich prianí a požiadaviek.

Ak sú pre vás kôstkové náušnice príliš jednoduché a túžite po výraznejšom šperku, odporúčame vám pozrieť kolekciu našich kruhových alebo visiacich náušníc. Každá dáma si určite príde na svoje.

Vlastnosti diamantových náušníc Ardiama

Máte otázku?

Sme tu pre vás a radi zodpovieme všetky vaše otázky o diamantových náušniciach. Dohodnite si termín telefonického rozhovoru a my vám zavoláme. Alebo nás jednoducho kontaktujte.