Logo značky Ardiama - horizontálne, v čiernej farbe

Kruhové náušnice

(6 diamantových náušníc)

Jemné kruhové náušnice pôsobia luxusne a elegantne. V kolekcii Ardiama nájdete kruhové diamantové náušnice z bieleho, ružového a žltého zlata.

Kruhové diamantové náušnice sú nadčasovou klasikou

Kruhové náušnice patria k nadčasovej klasike a už celé tisícročia ich obľubujú ženy všetkých vekových kategórií.

Malé, veľké, hrubé či zdobené – existuje veľa rôznych druhov kruhových náušníc. Preto sú obľúbenými aj pri kombinácii s inými šperkami či pri doladení vhodného outfitu. Sú elegantné a zároveň aj extravagantné, v závislosti od toho, akú veľkosť kruhu si zvolíte.

Zapínanie kruhových náušníc

Najčastejšie sa kruhové náušnice zapínajú spôsobom, kedy sa tenký drôtik alebo tyčinka nasunie do priľahlej trubičky. Môžeme sa však stretnúť aj s francúzskym zámkom. V tomto prípade sa tyčinka zacvakne do protiľahlej vidlice.

Počuli ste už o kruhových náušniciach s názvom “objímky”?

Špeciálnym typom kruhových náušníc sú tzv. objímky. Ide o malé krúžky, ktoré obopínajú ušný lalôčik a akoby ho objímali. Sú decentné, ale zároveň praktické. Práve objímky bývajú najčastejšie dopĺňané diamantmi alebo drahými kameňmi. Zapínanie je veľmi bezpečné. Uprostred náušnice je kolík so žliabkom, ktorý musí zapadnúť do dierky.

História kruhových, nielen diamantových náušníc

Kruhové náušnice majú bohatú históriu. Ich pôvod sa najčastejšie spája s dobou bronzovou a minojskou kultúrou (2700 až 1100 rokov p.n.l.). Vyrábali sa z bronzu, striebra alebo zlata a už v tom období boli symbolom spoločenského postavenia. Približne v roku 1000 pred Kristom sa kruhové náušnice rozšírili do ďalších kultúr po celom svete.

Nosenie kruhových náušníc bolo typické pre 60. roky 20. storočia a uprednostňované boli veľké a výrazné kruhy. Dnes tvoria obľúbený módny doplnok, a zároveň sú symbolom sily, jednoty, nekonečnosti a celistvosti.

Hodia sa vám kruhové náušnice?

Kruhové náušnice sa hodia ženám s rôznym typom tváre, preto sú tak obľúbené. Najviac pristanú oválnym, štvorcovým, obdĺžnikovým a srdcovým typom tváre.

Naopak, ak máte okrúhlu tvár, radšej sa im vyhnite. Kruhy by mohli opticky zväčšiť tvár. Čím má žena dlhší krk, tým väčšie kruhy si môže dovoliť. A čím je dáma pevnejšia, tým by mali byť kruhy hrubšie.

Kruhové diamantové náušnice z kolekcie Ardiama

V našej ponuke nájdete diamantové kruhové náušnice v prevedení zo žltého, bieleho alebo ružového zlata. Vyrábané sú zo 14-karátového zlata, no ak máte záujem, vieme ich vyrobiť aj z 18-karátového zlata.

Náušnice z bieleho zlata sú ródiované, čím sa zabezpečí ich vyššia kvalita, odolnosť a aj celková životnosť. Biele zlato pristane viac svetlejšiemu typu pokožky. Ružové a žlté zlato je naopak vhodné pre tmavšie typy.

Pri nákupe diamantových náušníc s karátovou hmotnosťou diamantu 0,2 a vyššie získate navyše aj GIA certifikát. Ide o medzinárodne uznávanú spoločnosť, ktorá overuje kvalitu a pravosť osádzaných diamantov. K nákupu v našom e-shope navyše získate doživotný servis a záruku na zakúpené šperky. Ak by sa s nimi čokoľvek stalo, chybu opravíme.

Set diamantových kruhových náušníc, náhrdelníka a náramku

Aby ste sa nemuseli trápiť so správnym kombinovaním šperkov, odporúčame vám zakúpiť set náušníc, náhrdelníka a náramku. Budete mať istotu, že jednotlivé kúsky k sebe dokonale pasujú. Kúpa setu šperkov je aj cenovo výhodnejšia.

Kruhové náušnice na mieru a iné typy diamantových náušníc

V prípade, že by ste si z našej ponuky kruhových náušníc nevybrali, ponúkame tiež možnosť výroby šperku na mieru. Spolu s našimi dizajnérmi navrhneme a vytvoríme náušnice presne podľa vašich prianí a požiadaviek.

Ak vám kruhové náušnice z nejakého dôvodu nevyhovujú, v našej ponuke nájdete tiež jednoduché napichovacie (kôstkové) náušnice. Pre dámy, ktoré majú rady výraznejšie šperky, sú vhodné zase visiace náušnice.

Vlastnosti diamantových náušníc Ardiama

Máte otázku?

Sme tu pre vás a radi zodpovieme všetky vaše otázky o diamantových náušniciach. Dohodnite si termín telefonického rozhovoru a my vám zavoláme. Alebo nás jednoducho kontaktujte.