Logo značky Ardiama - horizontálne, v čiernej farbe

Diamantové náušnice

(60 diamantových náušníc)

Diamantové (briliantové) náušnice sú tou najkrajšou ozdobou tváre každej ženy. V našej kolekcii nájdete kôstkovékruhové aj visiace diamantové náušnice z bieleho, ružového alebo žltého zlata.

Naušnice podľa štýlu a farby zlata

Kôstkové diamantové náušnice zo žltého zlata

Kôstkové náušnice

Kruhové diamantové náušnice zo žltého zlata

Kruhová náušnice

Visiace diamantové náušnice zo žltého zlata

Visiace náušnice

Diamantové kôstkové náušnice z bieleho zlata

Biele zlato

Diamantové kôstkové náušnice z ružového zlata

Ružové zlato

Diamantové kôstkové náušnice zo žltého zlata

Žlté zlato

Diamantové náušnice z kolekcie Ardiama

Náušnice ako jeden z najobľúbenejších šperkov

Náušnice patria k najobľúbenejším šperkom všetkých žien. Dokážu zvýrazniť prednosti tváre a zároveň dopĺňajú celkový dojem z outfitu. Niekedy dokonca môžete vynechať iné druhy šperkov a zaujať len výraznými náušnicami, ktoré pritiahnu pozornosť.

Kedy sa začali nosiť prvé náušnice?

Prepichovanie uší je jednou z najstarších foriem úpravy tela. Prvé nálezy náušníc siahajú do dávnej histórie. Prvé zlaté náušnice sa našli už na sumerskom kráľovskom cintoríne. Kruhové náušnice vyrobené zo zlata, striebra či bronzu prevládali aj v minojskej civilizácii (2 000 – 1 600 rokov p.n.l.). Archeologické nálezy pochádzajú tiež z Perzskej ríše a našli sa tiež v hrobke Tutanchamona.

V západnej Európe sa stali náušnice módnymi najmä v 16. storočí medzi anglickými dvoranmi. Neskôr bolo nosenie náušníc znakom básnikov či námorníkov. Koncom 60. rokov 20. storočia sa náušnice preniesli do komunity homosexuálov, ktorí sa takýmto spôsobom snažili prejaviť.

V súčasnej dobe je nosenie náušníc bežné pri oboch pohlaviach. Je však zvykom, že už malým dievčatkám sa prepichujú uši, aby bolo hneď na prvý pohľad jasné, že ide o mladú dámu.

Výroba naušníc

Existuje viacero druhov rôznych náušníc, preto sa líši aj ich výroba. Ide však o jednoduchší proces než je výroba prsteňov, preto veľa šikovných ľudí si vyrába náušnice aj sami. Ide predovšetkým o jednoduchšie kúsky z bižutérie, napríklad strapcové náušnice.

Ak si však dávate záležať na kvalite a chcete svoje uši ozdobiť prvotriednou kvalitou, odporúčame si zakúpiť náušnice v overenom zlatníctve, kde vám ochotne poradia, ktorý typ sa hodí práve pre vás.

Diamantové náušnice Ardiama

Ponúkame vám jedinečné diamantové náušnice, ktoré sú krásne už na prvý pohľad. Naše náušnice sú vyrábané zo 14-karátového zlata a môžete si vybrať biele, žlté alebo ružové zlato.

Pravosť a kvalita všetkých našich diamantov s váhou od 0,2 karátu vyššie je overená GIA certifikátom. Ak sa rozhodnete pre náušnice z bieleho zlata, tie ponúkame všetky ródiované. To zvyšuje ich odolnosť, kvalitu a životnosť.

V našej ponuke si môžete vybrať kôstkové (napichovacie) náušnice, ktoré sú vďaka svojmu jednoduchému vzhľadu vhodné na akúkoľvek príležitosť. Ponúkame tiež jemné kruhové náušnice, ktoré pôsobia luxusne a elegantne. Vybrať si môžete aj visiace náušnice, ktoré opticky predlžujú tvár a vyzerajú extravagantne.

Aj napriek širokej ponuke sa môže stať, že si nevyberiete. V tom prípade máme pre vás možnosť výroby náušníc na mieru. Môžete si upraviť kvalitu zlata, tvar diamantu alebo celkový vzhľad náušníc. Spolu s našimi dizajnérmi navrhneme jedinečný šperk presne podľa vašich požiadaviek.

Náušnice ako súčasť setu šperkov

Ak chcete zladiť svoje náušnice aj s ostatnými šperkami, no obávate sa ich kombinovania, ideálna pre vás bude ponuka setov šperkov. Ide o set pozostávajúci z náušníc, náhrdelníka a náramku, ktorý je dokonale zladený a vhodný pre akúkoľvek príležitosť, ale taktiež aj na bežné nosenie. Sety šperkov nájdete v prevedení zo žltého, bieleho a ružového zlata, prípadne sú dostupné aj ich rôzne farebné kombinácie.

Ako kombinovať náušnice s ostatnými šperkami

Ak si vyberiete z našej ponuky len samotné náušnice, je dôležité, aby ste ich vedeli skombinovať so svojimi ostatnými šperkami. Držte sa pravidla všetko s mierou. Ak si zvolíte visiace a výrazné náušnice, k tomu odporúčame vybrať len jemnú retiazku, prípadne ju vynechať úplne. Ak však dáte prednosť jednoduchým napichovacím náušniciam, v tom prípade môžete upriamiť pozornosť na svoj dekolt či ruky s navrstvenými náramkami alebo prsteňmi.

Ako sa starať o náušnice

Pozornosť by ste mali venovať aj starostlivosti o svoje náušnice. Ak ich práve nenosíte, odporúčame ich uskladniť v kvalitnej šperkovnici, kde budú ochránené pred prachom alebo slnkom. A ak si diamantové náušnice kúpite u nás, každoročne sa vám o ne radi postaráme.

Vlastnosti diamantových náušníc Ardiama

Máte otázku?

Sme tu pre vás a radi zodpovieme všetky vaše otázky o diamantových náušniciach. Dohodnite si termín telefonického rozhovoru a my vám zavoláme. Alebo nás jednoducho kontaktujte.