Logo značky Ardiama - horizontálne, v čiernej farbe

Sprievodca výberom zásnubného prsteňa

Neviete vybrať vhodný zásnubný prsteň? Pomôžeme vám. V našom sprievodcovi postupne prejdeme všetky dôležité parametre výberu zásnubného prsteňa.

Farba zlata prsteňa 1/3

Začnite výberom farby zlata zásnubného prsteňa. Na výber má vplyv odtieň pokožky osoby, ktorá bude prsteň nosiť a samozrejme jej osobná preferencia.

Vybrať správnu farbu zlata je jednoduché. Na výber má vplyv odtieň pokožky osoby, ktorá bude prsteň nosiť a samozrejme jej osobná preferencia.

Zásnubné prstene z ružového a žltého zlata sa hodia k tmavšiemu typu pokožky, prstene z bieleho zlata zase k svetlejšiemu.

Pri výbere prihliadajte k osobnej preferencii svojej milovanej. Pozrite sa aké šperky už nosí a aká farba zlata je jej obľúbená.

Vyberte farbu zlata:

Štýlu zásnubného prsteňa 2/3

Vyberte štýl prsteňa:

Vybrať štýl prsteňa je o niečo zložitejšie. Rozhodujúci vplyv má preferencia nositeľky prsteňa, ale tiež suma, ktorú chcete do prsteňa investovať.

Zásnubné prstene s jedným diamantom sú proste klasika. Sú minimalistické, ale zároveň veľmi krásne. Výber tohto štýlu zásnubného prsteňa je vždy dobrou voľbou.

Diamant je stredobodom pozornosti. Aj preto, vám odporúčame voliť väčší diamant, ideálne od váhy 0,3 karátu a viac.

Zásnubný prsteň s postrannými diamantmi je jednoducho neprehliadnuteľný. Menšie diamanty po obvode prsteňa krásne dopĺňajú hlavný diamant.

V tomto prípade môžete zvoliť aj diamant o menšej karátovej váhe. Ani v tomto prípade vám však neodporúčame vybrať váhu menšiu ako 0,2 karátu. Diamanty s menšou váhou totiž nemajú GIA certifikáciu.

Zásnubný prsteň s tromi diamantmi nesie hlbokú symboliku. Číslo 3 je mystické. Pre niekoho môžu spájať minulosť, prítomnosť a budúcnosť. Pre iných symbolizovať rodinu alebo mať dokonca duchovný rozmer.

Tento štýl prsteňa môže byť navyše cenovo výhodnejší. Do prsteňa je možné osadiť 3 diamanty s menšou karátovou váhou a ušetriť tak na celkovej investovanej sume.

Zásnubný prsteň v štýle Halo patrí medzi najromantickejšie. Jeden centrálny diamant je po celom svojom obvode obkolesený menšími diamantmi.

Tento zásnubný prsteň je najčastejšie osádzaný round diamantom. Vďaka svojim vlastnostiam umožňuje osadenie diamantu s menšou karátovou váhou. To vedie k zníženiu investovanej sumy bez toho, aby došlo k strate lesku.

Diamantový zásnubný prsteň v štýle Pavé je najoslnivejší. Okrem hlavného diamantu ponúka množstvo menších trblietajúcich sa diamantov, ktoré dlaždia okolie centrálneho diamantu a zvýrazňujú ho.

V tomto prípade, vám rovnako ako pri zásnubnom prsteni s jedným diamantom neodporúčame šetriť na centrálnom diamante. Vhodná je váha diamantu od 0,3 karátu a viac.

Tvar osádzaného diamantu 3/3

A nakoniec vyberte tvar osádzaného diamantu. Vybrať si môžete klasiku v podobe okrúhleho diamantu alebo akýkoľvek iný tvar, napríklad aj romantické srdce.

Asscher je diamant s najjasnejším tvarom.

Prvýkrát sa objavil na začiatku 20. storočia, počas Art Deco éry. Je charakteristický postupnými rezmi, ktoré navodzujú efekt zrkadlovej sály.

Cushion je diamant s krásnym rozptylom svetla.

Pochádza z 19. storočia. Má viac vybrúsených faziet a niekedy sa vďaka svojmu tvaru so zaoblenými rohmi označuje aj ako vankúšik.

Emerald je tabuľový diamant so zaoblenými rohmi a postupnými rezmi.

Vznikol z tabuľového brusu, ktorého história siaha až do 15. storočia. Je jedným z prvých tvarov, ktoré boli použité v klenotníctve. Označuje sa tiež ako smaragd.

Heart je kandidát na najromantickejší tvar vôbec.

Klenotníci ho vybrusujú v rôznych podobách už od 16. storočia. Pri prechode svetla srdcový tvar môže vytvárať tzv. motýľkový efekt.

Marquise je vznešený tvar diamantu.

Nezaprie svoj pôvod. Pochádza totiž zo 17. storočia z francúzskeho kráľovského dvora.

Má predĺžený oválny tvar, ktorý opticky predlžuje a zoštíhľuje prsty. Svetlo pri prechode týmto diamantom môže podobne ako pri srdcovom diamante vytvárať tzv. motýľkový efekt.

Pear diamant je z jednej strany hruškou, z druhej krásnou diamantovou slzou.

Tento unikátny tvar má svoje korene v 15. storočí. Podobne ako Marquise predlžuje a zoštíhľuje prsty. Spoločným menovateľom oboch týchto diamantov, ako aj diamantu v tvare srdca je motýľkový efekt.

Princess je nádherný štvorcový diamant dokonalého tvaru a brusu.

Svojim pôvodom patrí medzi mladšie tvary diamantov. Prvýkrát sa objavil “len” v roku 1970. Najlepšie vynikne na zásnubných prsteňoch a diamantových náušniciach. A hlavne na rukách majiteľky s dlhými, štíhlymi prstami.

Round je asi najznámejší, a zároveň najpopulárnejší tvar diamantu.

A to právom. Má ideálne proporcie, vysokú brilanciu a krásny lesk. Je symetrický a hodí sa na takmer všetky druhy diamantových šperkov. Samostatne alebo v kombinácii. Jeho pôvod siaha do 17. storočia.

Je klasický, ale zároveň vždy aktuálny. Môžeme vám garantovať, že jeho výberom nič nepokazíte.

Vyberte tvar diamantu:

Odporúčané zásnubné prstene

Na základe vašich preferencií sme vybrali niekoľko zásnubných prsteňov, ktoré by sa vám mohli páčiť. Zistite tiež prečo zásnubný prsteň kúpiť u nás, ako vybrať správnu veľkosť prsteňa a ako si overiť pravosť nakupovaného diamantu.

Neviete si stále vybrať?

Neváhajte nás kontaktovať. Sme tu pre vás a radi zvám s výberom zásnubného prsteňa pomôžeme. Dohodnite si termín telefonického rozhovoru a my vám zavoláme. Alebo nám jednoducho napíšte e-mail.