Logo značky Ardiama - horizontálne, v čiernej farbe

20 originálnych žiadostí o ruku, na ktoré partnerka určite nepovie NIE

prevkapené a štastné dievča si drží na ústach ruku pri pohľade na priateľa, ktorý ju práve žiada o ruku
Nadišla chvíľa, keď ste rozhodli vašu partnerku požiadať o ruku? Prsteň už máte vybratý, no stále neviete ako na to? Pripravili sme pre vás 20 originálnych a unikátnych spôsobov ako ju môžete požiadať o ruku a prekvapiť zároveň.

Obsah článku

Možností je tak veľa, ako si vybrať tú správnu? Ak sa chystáte požiadať svoju priateľku o ruku, určite ste už nad tým premýšľali. Večera pri sviečkach, romantický film v kine alebo darček na Valentína? Tieto spôsoby patria skôr ku klasickým a overeným. Ak však chcete urobiť niečo originálne, vezmite ju na netradičné miesto, zložte jej pieseň alebo jej vyrobte niečo personalizované.

Nejedného chlapa trápi otázka, ako požiadať svoju partnerku o ruku. Jednoznačná ani správna odpoveď na to neexistuje. Každá žena je iná, každej sa páči niečo iné. To, čo poteší jednu, nemusí byť vhodné pre inú. Z toho dôvodu neodporúčame kopírovať žiadosti o ruku vašich kamarátov alebo náhodných mužov na internete.

Vy poznáte svoju polovičku najlepšie. Ak ju chcete naozaj prekvapiť a potešiť, viete, čo má rada a naopak, čím si ju nezískate. Inšpirovať sa však môžete. Máme pre vás 20 originálnych spôsobov, ako môžete požiadať svoju partnerku o ruku. Vezmite si kúsok z viacerých tipov a vytvorte naozaj originálne a nezabudnuteľné zásnuby. Pripravte si pre svoju lásku niečo netradičné, na čo vám určite nepovie NIE.

muž so ženou sa objímajú po tom, ako ju požiadal o ruku
Vymyslite originálne zásnuby, ktorými jej urobíte radosť a zároveň ju prekvapíte.

1. Honba za pokladom

V súčasnosti ide o veľmi obľúbený spôsob žiadosti o ruku. Vyžaduje si síce viac času na prípravu z vašej strany, no výsledok určite bude stáť za to. Vyberte si vhodné miesta, vymyslite hádanky alebo rôzne úlohy, ktoré bude musieť priateľka vyriešiť. Po každej správnej odpovedi získa ďalšiu indíciu, ktorá ju nasmeruje na ďalšie stanovisko.

Môžete napríklad vybrať miesta, ku ktorým máte špeciálny vzťah. Na poslednej zastávke si na ňu počkajte so zásnubným prsteňom.

2. Natočte jej film

Ak chcete svoju partnerku prekvapiť niečím naozaj originálnym, môžete jej natočiť film. Alebo aspoň krátke video. Skúste vytvoriť príbeh zachytávajúci váš nádherný vzťah. Použite napríklad vaše spoločné fotky alebo zábery z dovoleniek či iných zážitkov, na ktoré radi spomínate.

Na konci môžete pridať záber, v ktorom pokľaknete a poviete jej, čo všetko pre vás znamená. Pripravte romantickú atmosféru a pozrite si tento film spoločne. Keď nastane dôležitá záverečná scéna, pripravte si prsteň a aj naživo pred ňou pokľaknite. Jej prekvapená tvár bude určite stáť za to.

3. Vyrobte jej fotoalbum

Ak nie ste dostatočne technicky zdatný, namiesto filmu môžete vyrobiť aj fotoalbum. Urobte časovú os vášho vzťahu. Začnite prvými spoločnými fotografiami. Ku každej môžete napísať aj popis, ktorý sa vám s danou spomienkou spája. Na koniec môžete pridať fotografiu vás, na ktorej kľačíte a v ruke držíte zásnubný prsteň.

Tento prsteň môžete vložiť na záver knihy, no môžete si ho pripraviť a požiadať ju o ruku vo chvíli, keď sa dostane na kľúčovú stranu fotoalbumu. Môžete v ňom nechať ešte prázdne miesto, do ktorého pridáte fotky napríklad zo svadby alebo z toho, čo vás čaká nasledujúce roky.

4. Vezmite ju na piknik

Ak vám bude priať počasie a vonku bude pekne slnečno, prekvapte ju a zoberte ju na piknik. Nesmie chýbať tradičný piknikový kôš. Zabaľte jej obľúbené jedlo, pridajte fľašu vína alebo šampanského a nezabudnite pribaliť aj deku. Myslite tiež na detaily ako príbory, servítky či otvárač na víno.

Vyberte si peknú lúku alebo ak máte vlastné obľúbené miesto, kam spolu chodievate, bude to dokonalé. Užívajte si spoločné chvíle, rozprávajte sa spolu, smejte sa. Vystihnite ideálnu chvíľu, kedy bude vaša partnerka uvoľnená a šťastná. Pokľaknite pred ňu, vyberte prsteň a vyslovte tú najdôležitejšiu otázku.

muž žiada o ruku svoju partnerku na pikniku v prírode
Aj obyčajný piknik môže byť skvelým miestom pre romantickú žiadosť o ruku.

5. Zložte jej pieseň

Ak máte básnické črevo, môžete ho využiť na vytvorenie ľúbostnej básne. Ak si trúfate, môžete rovno zložiť aj pieseň, ktorú jej následne zaspievate a na záver pred ňu pokľaknete. Vyjadrite slovami to, čo k nej cítite. V texte môžete využiť zážitky a spomienky, ktoré ste spolu prežili. Bude to tak oveľa osobnejšie.

6. Koncert obľúbeného speváka

V prípade, ak si netrúfate na zloženie vlastnej skladby, môžete zásnuby uskutočniť na koncerte jej obľúbeného speváka. Vo chvíli, keď bude znieť jej obľúbená skladba, viete, čo máte urobiť. Ak to bude možné, môžete sa skúsiť dohodnúť vopred s organizátormi alebo manažérom speváka.

Poproste ich, či by spevák mohol povedať zopár slov, ktoré mu vopred pripravíte. Môže si vás zavolať rovno aj na pódium. Takúto verejnú žiadosť o ruku ale pripravte len v prípade, že to vaše partnerke nebude prekážať. Nie každá žena chce tento okamih zdieľať s tisíckami ďalších ľudí.

7. Romantický výlet

Má vaša partnerka vysnívané miesto, ktoré by chcela navštíviť? Túži po spoznávaní európskych metropol alebo ju to ťahá niekam ďalej? Pripravte jej prekvapenie a vezmite ju na výlet. Stačí aj na pár dní. Žiadosť o ruku môžete uskutočniť na romantickej večeri alebo počas spoznávania mesta. Ak má obľúbenú pamiatku, ktorú chce navštíviť, môžete to urobiť aj tam.

8. Výlet na lodi

Ak nemá strach z vody a plavba loďou jej neprekáža, môžete ju zobrať na menší výlet. Môžete ho napríklad skombinovať s predchádzajúcim bodom. Plavba po Seine v Paríži je nezabudnuteľným zážitkom, ktorý môžete ešte obohatiť žiadosťou o ruku. No výlet na lodi si nemusíte urobiť podmienečne v zahraničí.

Aj na Slovensku máte množstvo možností. Nemusí ísť o veľkú loď. Vôbec nevadí, ak to bude len malý čln. Môžete si prenajať aj súkromnú malú loďku, ktorú budete veslovať sami. Na chvíľu zastavte, oddýchnite si a vyberte prsteň. Dávajte si však pozor, aby sa vám nevyšmykol alebo nespadol. Hľadať zásnubný prsteň vo vode asi nechcete.

romantická plavba na rieke v Paríži s výhľadom na Eifelovku
Romantický výlet je skvelou príležitosťou pre žiadosť o ruku. Napríklad Paríž je na to ako stvorený.

9. Zoberte ju na hory

Ak vaša partnerka uprednostňuje turistiku a hory pred romantickými prechádzkami po meste, naplánujte túru. Odporúčame to len v prípade, že ste turistom aj vy sám. Môžete vybrať jej obľúbené miesto, kam sa rada vracia, prípadne nájsť nové, kam už dlhšie chcela ísť.

Počas šliapania do kopca na sebe nedajte nič poznať, no prsteň majte dobre uschovaný, aby vám nevypadol. Keď vyjdete na vrchol a pred vami sa naskytne nádherný výhľad, pokľaknite pred ňou a vyslovte otázku “Vezmeš si ma?”

10. Odkaz v piesku na pláži

Ak spolu pôjdete na dovolenku, môžete túto chvíľu využiť na romantickú žiadosť o ruku na pláži. Do piesku napíšte vetu “Vezmeš si ma?” a pridať môžete aj lupienky ruží a sviečky. Celému zážitku to dodá ešte romantickejší efekt.

Môžete tiež niekoho poprosiť, aby to pripravil za vás. Vezmite priateľku na krásnu večeru a choďte sa potom poprechádzať po pláži. Zaveďte ju na toto miesto a opýtajte sa jej to aj naživo.

11. Miesto vášho prvého rande

Požiadať ju o ruku môžete aj na mieste, kde ste sa spoznali. Alebo na mieste vášho prvého rande, prípadne tam, kde ste si prvý raz vyznali lásku. Podľa toho, kde sa táto lokalita nachádza, prispôsobte aj vašu žiadosť. Ak ide o kaviareň, reštauráciu alebo iný podnik, vezmite ju tam. Ak to je možné, môžete požiadať personál, aby vám urobili súkromie.

Ak sa toto miesto nachádza niekde v exteriéri, vezmite ju tam na prechádzku alebo vymyslite niečo originálne. Na toto miesto sa neskôr budete vracať ešte radšej.

12. Let balónom

Ak sa vy a vaša partnerka nebojíte výšok a túžite po nezabudnuteľnom zážitku, môžete ju vziať na let balónom. Ak to bude možné, vybavte čas pri západe slnka, aby celý zážitok nadobudol ešte romantickejší a krajší dojem.

Let balónom sa organizuje často pre väčšiu skupinu ľudí, no ak chcete, aby bola táto príležitosť naozaj jedinečná, objednajte let len pre vás dvoch. Pripravte k tomu šampanské a keď sa vám naskytne najkrajší výhľad, pokľaknite a vyslovte svoju otázku.

červený teplovzdušný balón v tvare srdca
Nebojí sa výšok? Požiadajte ju počas letu balónom. Najlepšie pri západe slnka.

13. Poproste rodinu a priateľov o pomoc

Ak spolu trávite veľa času a obávate sa, že nebudete mať dostatok súkromia na prípravu dokonalých zásnub, poproste o pomoc jej rodinu alebo priateľov. Oni si určite vymyslia šikovný dôvod na odpútanie jej pozornosti. Vy zatiaľ môžete všetko pripraviť. Nezáleží na tom, či pôjde o zásnuby doma alebo niekde vonku.

Môžete dokonca pripraviť niečo, čoho sa zúčastnia všetci, rodina aj priatelia. Ak má s nimi partnerka naozaj dobrý vzťah, túto radostnú chvíľu určite bude chcieť zdieľať spolu s nimi.

14. Pripravte jej romantickú večeru

Láska ide cez žalúdok. Môžete ju síce kedykoľvek zobrať na romantickú večeru do reštaurácie, no oveľa lepšie bude, ak jej navaríte sám. O to väčšie prekvapenie to bude, ak variť nezvyknete. Bude si to naozaj vážiť a jedlá nemusia byť dokonalé. Ak sa obávate, ako to zvládnete, opýtajte sa na radu svojej mamy alebo budúcej svokry, ktoré majú s varením bohaté skúsenosti.

Prípadne na internete môžete nájsť stovky video receptov s podrobným postupom. Vyberte si jednoduchšie jedlo, ktoré sa vám podarí. Nemusíte hneď podávať 5-chodovú večeru. Prestrite stôl, zapáľte sviečky, pustite romantickú hudbu a nezabudnite na kvety. Oblečte si na seba niečo pekné a počkajte ju, kým sa vráti z práce. Alebo poproste priateľov, aby ju vylákali z domu a zabavili, kým vy pripravíte večeru.

15. Otázka na nebi

Ide o finančne náročnejšiu formu žiadosti o ruku, no ak máte takú možnosť, určite ju využite. Objednajte si lietadlo, ktoré sa otázku opýta za vás. Nezabudnite na transparent napísať aj meno vašej vyvolenej. Choďte spolu na prechádzku a pokojne to spojte aj s miestom vášho prvého stretnutia.

Keď uvidíte lietadlo a budete si istý, že partnerka si nápis prečítala, vytiahnite prsteň a pokľaknite pred ňu. Ak chcete, môžete ju potom vziať na vyhliadkový let po okolí.

16. Scéna ako z filmu

Pokojne sa môžete inšpirovať aj žiadosťou o ruku z romantického filmu. Najlepšie takého, ktorý je jej obľúbený. Pokúste sa takéto zásnuby čo najviac pripodobniť tým z filmu. Určite bude nadšená, že aspoň takýmto spôsobom sa ocitne vo svojom obľúbenom filme. Na takúto žiadosť o ruku určite nepovie nie.

Vytvorte žiadosť o ruku ako z filmu. Inšpirujte sa jej obľúbeným filmom, napríklad Pomádou.

17. Malá lož neuškodí

Ide síce o netradičnú žiadosť, no o to väčší šok to pre priateľku bude. Tvárte sa, že jej chcete kúpiť zásnubný prsteň a spýtajte sa na jej veľkosť. Ak vám povie, že takýmto spôsobom kazíte prekvapenie, vytiahnite na ňu ten skutočný prsteň s otázkou či si vás vezme.

Môžete to urobiť kdekoľvek. Spojte to napríklad vaším obľúbeným podnikom alebo miestom, kde ste si prvý raz vyznali lásku. Alebo len tak počas večere. Snažte sa však vytvoriť príjemnú atmosféru, na ktorú bude rada spomínať.

18. Žiadosť o ruku na verejnosti

Už viackrát sme spomenuli, že takáto žiadosť o ruku nie je vhodná pre všetky typy žien. Ak je vaša partnerka utiahnutá a skôr introvertka, zásnuby na verejnosti pravdepodobne veľmi neocení. Ak ste si však istý, že takýto typ zásnub sa jej páči a sama sa o tom neraz zmienila, smelo do toho.

Možností verejných zásnub je naozaj veľa. Môžete to urobiť napríklad na letisku, keď sa bude vracať z výletu s kamarátkami alebo z pracovnej cesty. Urobte to na dovolenke počas večere a objednajte si kapelu, ktorá vám pri tom zahrá. Ak zvykne partnerka počúvať rádio, môžete zavolať do éteru a požiadať ju napríklad takýmto spôsobom.

19. Darčeková matrioška

Takýmto spôsobom ju môžete trochu nahnevať a potešiť zároveň. Pripravte si krabice rôznych veľkostí a poukladajte ich do seba. Do tej poslednej ukryte diamantový zásnubný prsteň. Partnerka si možno bude myslieť, že si z nej robíte srandu, keďže bude otvárať stále prázdne krabice.

Povzbuďte ju, aby ich otvárala ďalej. Keď bude otvárať tú poslednú, nezabudnite včas pokľaknúť. Určite ju prekvapíte a jej hnev rýchlo pominie.

20. Udalosť pre ňu výnimočná

Požiadajte svoju partnerku o ruku pri udalosti, ktorá je pre ňu veľmi dôležitá a výnimočná. Chystá sa napríklad na bežecké preteky? Počkajte ju v cieli a keď prebehne cieľovou páskou, pokľaknite pred ňou. Prípadne ak ju čakajú štátnice na vysokej škole, môžete jej pripraviť takéto milé prekvapenie, ktoré bude zároveň aj pekným darčekom.

Každá žena je jedinečná a poteší ju niečo iné. Vy musíte najlepšie vedieť, čo platí práve na vašu partnerku. Vyberte si jednu z týchto dvadsiatich inšpirácií, no pokojne vymyslite aj niečo vlastné. Čím originálnejší nápad, tým lepšie. Pokojne skombinujte aj viaceré tipy a vytvorte tak naozaj nezabudnuteľný zážitok.

Miesto zásnub však často zohráva len vedľajšiu úlohu. Dôležité je to, čo poviete. Ak sa chcete vyvarovať najčastejším chybám počas žiadosti o ruku, prečítajte si náš predošlý článok. Nájdete v ňom 10 vecí, ktorým by ste sa mali počas požiadania o ruku určite vyhnúť.

Zaujal vás tento článok? Zdieľajte ho so svojimi priateľmi

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on pinterest
Pinterest

Autor článku

Som romantička celým svojím srdcom, vášnivá knihomoľka a milovníčka mačiek, ktorú zaujíma udržateľný spôsob života. Ako každá žena obľubujem šperky, ktoré dokážu krásne podčiarknuť a zvýrazniť ženskosť.

Mohli by vás zaujímať