Logo značky Ardiama - horizontálne, v čiernej farbe

Najkrajšie svadobné účesy a tipy ako si vybrať ten svoj

nevesta s hotovým svadobným účesom s ozdobnými sponkami a kvetinami
Počas plánovania svadby by ste mali myslieť na vhodný výber svadobného účesu. Aké sú najobľúbenejšie svadobné účesy a ako k nim správne skombinovať šperky?

Obsah článku

Drdol, konský chvost, vrkoč, elegantné vlny alebo len rozpustené vlasy? Tieto svadobné účesy patria k tým najobľúbenejším. Dôležité je vyberať si ich podľa toho, aby vám pristali a aby ste sa v nich hlavne cítili komfortne. Taktiež je potrebné ich vhodne skombinovať so svadobnými šatami a s použitými šperkami.

Plánovanie svadby nie je len o výbere vhodného miesta, svadobných šiat alebo príprave hostiny. Netreba zabúdať ani na detaily, ktoré dotvárajú výsledný efekt a medzi ne patrí aj svadobný účes. Pri jeho zvolení by ste mali myslieť predovšetkým na to, aby ste sa cítili príjemne. Ako skombinovať svadobný účes so svojimi šatami a šperkami sa dozviete v našom článku.

Nezáleží na tom, či plánujete veľkú svadbu alebo len hostinu pre pár najbližších. Každá nevesta túži po tom, aby počas svojho dôležitého dňa vyzerala nádherne a aby medzi ostatnými hosťami vynikla. Dostatok času preto venuje výberu ideálnych svadobných šiat. Rovnaký čas by však mala stráviť aj pri zvolení svadobného účesu, ktorý sa bude hodiť k šatám a zároveň pristane aj jej samotnej. Veď nie nadarmo sa hovorí, že vlasy sú korunou krásy.

Na čo myslieť pred samotným výberom účesu

V prvom rade by ste sa mali zveriť do rúk kaderníkovi alebo kaderníčke, ktorým plne dôverujete. Ak nemáte svojho vlastného kaderníka, odporúčame si ho vybrať aspoň 6 mesiacov pred obradom, aby ste sa trochu spoznali a zistili, či si budete rozumieť. Pri výbere sa riaďte pozitívnymi recenziami, prípadne dajte na odporúčania svojich kamarátok.

Ak sa chystáte zafarbiť si vlasy alebo zmeniť výrazne strih svojich vlasov, mali by ste tak urobiť aspoň mesiac pred obradom. Nemali by ste tiež vynechať skúšku svadobného účesu, ktorá je veľmi dôležitá a odporúča sa ju absolvovať približne týždeň pred svadobným dňom. Za ten čas by sa vaše vlasy nemali nijak zmeniť, a tak kaderníka počas veľkého dňa D nič neprekvapí.

mladá usmiata žena sediaca u kaderníka
Výber správneho kaderníka je pre každú ženu naozaj veľmi dôležitý. Môže vám ušetriť veľa stresu.

Tesne pred svadbou by ste si nemali nechať podstrihnúť končeky, pretože váš kaderník by mohol mať problémy pri upevnení vlasov. V žiadnom prípade by ste si vlasy nemali umývať v svadobný deň, pretože by boli rozlietané, ťažšie by sa skrotili a účes by nemusel vydržať počas celej noci. Ideálne je umyť si ich večer pred dňom svadby. Aj keď ste si na skúške otestovali, ako dlho bude príprava účesu trvať, nechajte si aspoň hodinovú časovú rezervu, ak by sa vyskytli nečakané komplikácie.

Ako si vybrať správny svadobný účes

Môžete sledovať aktuálne vlasové trendy a to, čo momentálne letí, no skôr by ste sa mali zamerať na to, čo vám skutočne pristane a v čom sa budete cítiť dobre a príjemne. Ak ste naučená nosiť vlasy väčšinou zopnuté, rozpustené vlasy by vám počas svadobnej zábavy mohli prekážať. Ak sa budete vydávať v letných mesiacoch, mohlo by vám byť tiež väčšie teplo.

Pri výbere svadobného účesu zohrávajú dôležitú úlohu aj tvar vašej tváre, typ, dĺžka a kvalita vašich vlasov a rôzne detaily ako odstávajúce uši či vysoké čelo. Dobrý kaderník však dokážu poradiť s ideálnym svadobným účesom, ktorý sa vám bude dokonalo hodiť. Pokojne si pozrite desiatky účesov, uložte si tie, ktoré by sa vám páčili a prekonzultujte to s ním. Spoločne určite dospejete k ideálnemu riešeniu.

Svadobný účes by sa mal odvíjať od svadobných šiat, ktoré ste si zvolili. V tomto prípade platí nepísané pravidlo, že čím jednoduchšie svadobné šaty máte, tým zložitejší a výraznejší účes si môžete zvoliť a naopak. Ak máte šaty s výrazným zdobením, odporúčame skôr jednoduchší účes, ktorý by nerušil celkový dojem.

mladá nevesta s rozpusteným svadobným účesom
Vyberte si taký svadobný účes, s ktorým budete naozaj spokojná. Pred svadbou si ho radšej vyskúšajte.

Dôležitý je typ vašich vlasov

Nie všetky účesy si môžete so svojimi vlasmi dovoliť, preto by ste si to mali priznať hneď na začiatku. Ak máte kučeravé vlasy, nesnažte sa ich silou mocou vyrovnať, pretože po pár hodinách by sa mohli začať opäť vlniť a pokazilo by to dojem z účesu. A naopak, ak máte rovné vlasy a túžite po kučerách, časom by vám mohli padnúť a už by ste nevyzerali tak dobre ako na začiatku.

Ak máte jemné vlasy, odporúčame skôr jednoduchšie účesy, no nemusíte sa obávať siahnuť aj po príčeskoch, ktoré vám dodajú väčší objem. Ak vás zase trápia mastné vlasy, ideálne bude, ak si ich stiahnete do gumičky alebo do drdola. Ak by ste si ich nechali rozpustené, mali by ste potrebu sa ich neustále dotýkať, čím by sa vám mohli rýchlejšie zamastiť.

Najobľúbenejšie svadobné účesy nevesty

Nevesty si zväčša vyberajú z dvoch najčastejších možností, a to vlasy voľne rozpustené alebo vyčesané dohora. Niektoré to zvyknú kombinovať a časť vlasov majú vyčesanú a zvyšok si nechajú voľne splývať na ramenách.

Ako sme už spomenuli, mali by ste si zvoliť predovšetkým praktický účes a taký, v ktorom sa budete cítiť pohodlne a príjemne. Aj keď sa trendy neustále menia, niektoré účesy ostávajú v obľube stále. Toto sú najobľúbenejšie svadobné účesy pre nevestu zo všetkých.

Drdol

Drdol je veľmi obľúbený, pretože vlasy neveste nebudú prekážať. Nezáleží na tom, či ste blondínka alebo brunetka, prípadne aký typ vlasov máte, pretože drdol je možné vytvoriť zo všetkých dlhších vlasov. Ak túžite po takomto účese, odporúčame naozaj absolvovať skúšku svadobného účesu, pretože tento účes sa nehodí všetkým ženám.

Môžete si zvoliť vysoký alebo nízky drdol. Vysoký drdol je obľúbený u nižších žien, pretože dodá pár centimetrov navyše. Taktiež sa môžete rozhodnúť, či si vyberiete elegantný a pevný drdol alebo skôr rozstrapatený, z ktorého budete mať zopár pramienkov uvoľnených.

mladá nevesta v svadobných šatách držiaca kyticu
Drdol je obľúbený účes neviest predovšetkým pre svoju praktickosť.

Elegantný cop

Tento účes je vhodný tiež len pre tie nevesty, ktorým pristanú vyčesané vlasy. Vynikne na dlhých vlasoch, no v takomto prípade je veľmi obľúbený aj príčesok, ktorý vaše vlasy premení na elegantný konský chvost. Obľúbený je úplne uhladený, bez toho, aby vám akékoľvek vlásky vytŕčali.

Zapletený vrkoč

Zapletené vlasy v posledných rokoch naberajú na svojej obľube, pretože existujú desiatky rôznych spôsobov a vrkočov, ktorými môžete svoj účes ozvláštniť. Taktiež si môžete zvoliť pevný vrkoč, no obľúbené sú skôr uvoľnené vrkoče, ktoré na prvý dojem môžu vyzerať trochu strapato.

Vypnuté vlny

Pre polodlhé alebo dlhé vlasy sú obľúbeným účesom vlny alebo kučery. Aby však rozpustené vlasy neprekážali, kaderník ich po bokoch zopne, výsledkom čoho bude veľmi elegantný účes s krásnym objemom.

Voľne rozpustené vlasy

Ak vám voľne rozpustené vlasy neprekážajú, účes si vyberajte podľa typu svojich vlasov. Ak ich máte rovné, môžete si ich nechať vyžehliť, no ak ich máte prirodzene vlnité, určite budete vyzerať dobre s natočenými vlasmi, pričom si môžete vybrať jemné alebo hustejšie vlny.

mladá nevesta s rozpustenými vlasmi so ženíchom
Rozpustené vlasy vyzerajú veľmi žensky a budete vyzerať naozaj nádherne.

Doplnky do vlasov

Pre oživenie svadobného účesu sú tiež vhodné rôzne doplnky. Obľúbenými sú napríklad diadém, rôzne perlové ozdoby či dokonca kvety. Tie sa hodia skôr k voľne rozpusteným účesom, prípadne pekne vyniknú v uvoľnenom vrkoči.

Nemali by ste tiež zabúdať na závoj, ktorý si zvolíte. Doplnky a účes by ste mali dotvárať aj podľa neho.

Ako kombinovať šperky s účesom a svadobnými šatami?

Pri plánovaní svojho svadobného dňa musíte myslieť na to, aby vám všetko spolu dokonale ladilo. Ako prvé by ste si mali vybrať svadobné šaty, ku ktorým následne doladíte svoj účes a výber svadobných šperkov. Aj v tomto prípade platí, že ak máte prepracovanejšie šaty, odporúčajú sa skôr jednoduché šperky, no ak máte jednoduché šaty, môžete si zvoliť šperky výraznejšie.

Ideálnymi sú šperky z bieleho zlata, perly alebo diamanty. Ak máte tradičné biele svadobné šaty, mali by ste sa vyhnúť šperkom zo žltého zlata, ktoré v takejto kombinácii nie sú veľmi vhodnou voľbou. Na takúto príležitosť sú tiež vhodné sety šperkov pozostávajúce z jemného náhrdelníka, náramku a náušníc. V našej ponuke nájdete jednoduché, no aj prepracovanejšie kúsky.

Ak si zvolíte korzetové šaty, k takým sa hodia rozpustené aj vypnuté vlasy a máte najviac možností. Keďže budete mať odhalené celé plecia, podľa typu účesu si následne môžete zvoliť jemnejšie alebo výraznejšie šperky. K splývavým šatám s dlhými rukávmi môžete náhrdelník vynechať a skôr sa zamerať na výraznejšie náušnice.

nevesta v svadobných šatách s perlovým náhrdelníkom
Šperky dokážu krásne podčiarknuť vašu krásu a celkový dojem bude perfektný.

Účes pre svadobnú mamu a pre hosťov

Všetky pozvané dámy by sa mali držať jednoduchého pravidla, a to, že by nemali zatieniť nevestu. Ak sa chystáte na svadbu a premýšľate nad tým, aký účes zvoliť ako hosť, odporúčame skôr jednoduchšie účesy. Môžete si zvoliť rozpustené vlasy, ktoré budú natočené, no obľúbenými sú aj nízke strapaté drdoly, prípadne vypnuté vlasy na bok. Aj v tomto prípade ale treba myslieť na to, aby sa vám účes hodil a aby ste sa cítili príjemne.

Svadobné mamy mávajú často kratšie účesy, ktorým postačí len jednoduchá úprava, napríklad fúkaná. Obľúbené sú tiež rôzne doplnky do vlasov.

Akýkoľvek účes si ako nevesta alebo ako svadobný hosť vyberiete, mali by ste byť s ním stotožnená a mali by ste sa cítiť príjemne. Nebojte sa svojmu kaderníkovi povedať, aké sú vaše predstavy a spoločne určite dospejete k rozumenému riešeniu.

Zaujal vás tento článok? Zdieľajte ho so svojimi priateľmi

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on pinterest
Pinterest

Autor článku

Som romantička celým svojím srdcom, vášnivá knihomoľka a milovníčka mačiek, ktorú zaujíma udržateľný spôsob života. Ako každá žena obľubujem šperky, ktoré dokážu krásne podčiarknuť a zvýrazniť ženskosť.

Mohli by vás zaujímať