Logo značky Ardiama - horizontálne, v čiernej farbe

Sú šperky vhodné ako vianočný darček?

ženské ruky držiace lupene červených ruží na ktorých je uložený prsteň
Hľadáte tip na ideálny vianočný darček? Zabudnite na klišé darčeky ako ponožky alebo kozmetiku. Darujte svojim blízkym šperk, ktorý pohľadí každú dušu.

Obsah článku

Ak chcete potešiť svojich najbližších niečím výnimočným, darujte im na Vianoce šperk. Môžeme vám zaručiť, že tieto sviatky budú pre nich nezabudnuteľné. Šperky nestrácajú svoju hodnotu a sú ideálnym prostriedkom, ktorým vyjadríte svoje pocity. Práve darovaním šperku im ukážete, ako veľmi vám na nich záleží.

Vianočné sviatky sa nám pomaly, ale nezadržateľne blížia. Z obchodných domov síce ešte nepočujeme obohrané vianočné koledy a zatiaľ sme nevideli ani vianočnú výzdobu. V niektorých supermarketoch sa však do regálov dostávajú prvé salónky, čokoládové kolekcie či vianočné ozdoby. Začali ste už premýšľať nad tým, čím obdarujete na Vianoce svojich najbližších?

Väčšina ľudí si nakupovanie vianočných darčekov necháva na poslednú chvíľu. Namiesto toho, aby sme si vychutnávali nádhernú vianočnú atmosféru a opájali sa vôňou čerstvo napečených medovníčkov a smrekového ihličia, naháňame sa po obchodoch a čakáme v dlhých radoch s ostatnými opozdencami. Čo keby ste aspoň tento rok vyriešili darčeky trochu predčasne?

Či sa nám to páči alebo nie, teraz je ideálny čas na to, aby ste začali premýšľať nad kúpou vianočných darčekov. Keď na to budete mať viac času, zoženiete originálnejšie a premyslenejšie dary, než by ste mali na poslednú chvíľu nakúpiť kozmetické kazety alebo ponožky. Oceníte to nielen vy, ale hlavne ten, koho sa chystáte obdarovať.

vianočné darčeky zabalené v červenom, zlatom a bielom obale previazané šmúrkami
Nenechávajte si nákup vianočných darčekov na poslednú chvíľu. Predídete tak veľkému stresu.

Vianočné darčeky pre ženy

Vianočné sviatky by mali byť predovšetkým o trávení času so svojimi blízkymi. Aj napriek tomu ale chceme potešiť svoju maminu, sestru, starú mamu či priateľku. Vianočné darčeky pre ženy sa vyberajú pomerne jednoducho, pretože existuje tak veľa vecí, ktorými sa dá ženské srdce potešiť.

Svojich blízkych môžete obdarovať aj klasickými darčekmi, ktoré k Vianociam neodmysliteľne patria a niekedy sa popravde aj potešíme, keď si ich pod stromčekom nájdeme. Sem môžeme zaradiť jednoznačne knihy, elektroniku, kvalitnú kozmetiku (napríklad prírodnú), teplé pyžamo, oblečenie alebo topánky.

Ak hľadáte tip na vianočný darček, ktorý je niečo extra, odporúčame porozmýšľať nad nejakým zážitkom. Môže ísť o lístky do divadla či na koncert, adrenalínový zážitok, kupón na masáž, ku kozmetičke a kaderníčke, prípadne permanentka do fitness centra alebo obľúbeného lyžiarskeho strediska. Obdarovaná takéto originálne darčeky zväčša ocení oveľa viac.

Ak ste si nevybrali ani z týchto nápadov na vianočné darčeky, máme pre vás ešte jeden špeciálny, ktorým pôjdete na istotu. Ide o šperky. Luxusný vianočný darček stopercentne poteší každú ženu.

Prečo práve šperk pod vianočný stromček?

Ak ste od niekoho dostali šperk so sentimentálnou hodnotou, pravdepodobne vždy si pri pohľade naň spomeniete, od koho ste ho dostali a možno si tiež vybavíte slová, ktoré ste počas darovania počuli. Práve toto je najlepší dôvod, prečo je šperk ideálnym vianočným darčekom. Ak niekedy nedokážete nájsť tie správne slová, ktoré by ste danej osobe chceli povedať, šperk vám pomôže ukázať a prejaviť vaše city.

mladá žena s dlhými červenými nechtami ovoniava vianočný stromček a usmieva sa pri tom
Darovanie šperku na Vianoce je znakom toho, že vám na vašich najbližších naozaj záleží.

Šperky sú trvácne. Keď niekomu darujete kozmetiku, tá sa minie a časom sa na ňu aj zabudne. Ak venujete napríklad mobilný telefón, o pár mesiacov vyjde nový, lepší model a tohto sa obdarovaný bude chcieť zbaviť. Nebude pritom pamätať na to, že to bol darček. Pri šperkoch je to ale iné. Ak svojim milovaným osobám venujete šperk, na tento výnimočný vianočný darček si spomenú aj o päť či desať rokov.

Je to aj z toho dôvodu, že šperky nestrácajú svoju hodnotu. Dajú sa nosiť aj desaťročia bez toho, aby stratili svoj štýl a vyšli z módy. Môžete z toho dokonca urobiť aj svoju vlastnú tradíciu, ktorá sa bude dediť. Väčšina rodinných dedičstiev sú práve šperky, ktoré prechádzajú z jednej generácie na druhú.

Šperk ako vianočný darček je ideálny aj z toho dôvodu, že ide o záležitosť, ktorú si sami od seba často nekúpime. Väčšina ľudí si chce z času na čas dopriať niečo výnimočné, no často siahneme skôr po praktických veciach, akými sú oblečenie, doplnky, parfum či elektronika. Potom nám už neostanú dostatočné financie na to, aby sme sa rozmaznávali aj kúpou šperkov. Je preto na ostatných, aby nám urobili radosť takýmto špeciálnym darčekom.

Venovanie šperkov na Vianoce je prispôsobiteľné. Nezáleží na tom, aký máte rozpočet, vždy môžete nájsť niečo, čo si môžete dovoliť a čo poteší obdarovaného. Ak chcete povýšiť darovanie šperku na vyššiu úroveň, vymyslite niečo personalizované. Darujte šperk, na ktorom bude vyrytý napríklad dátum vášho výročia, prípadne meno či iné slovo, ktoré je pre vás dôležité a ktoré sa vám spája práve s danou osobou.

ružovo-hnedý náramok so zlatým nápisom na tmavom pozadí
Personalizované šperky potešia obdarovaného viac než kupovaný darček na poslednú chvíľu.

Nezabudnite tiež na štýl alebo preferencie obdarúvanej osoby. Ak viete, že uprednostňuje skôr minimalizmus a nepotrpí si na veľkých gestách, siahnite po jednoduchých elegantných kúskoch. Ak jej neprekáža extravagancia, nebojte sa zariskovať a kúpte výrazný šperk, ktorý sa ihneď stane stredobodom pozornosti. Práve vy musíte poznať osobnosť svojej príbuznej alebo priateľky, ktorú chcete prekvapiť.

Druhy šperkov vhodné na Vianoce

Ako sme už spomenuli vyššie, záleží predovšetkým na osobných preferenciách a vlastnostiach obdarúvanej osoby. Hľadáte ideálny vianočný darček pre mamu alebo babičku? U staršej generácie väčšinou vyhráva klasické žlté zlato, pričom môžete siahnuť aj po rôznych kombináciách s drahými kameňmi. Pre tie elegantnejšie sú tiež vhodné perly, ktoré krásne vyniknú v kombinácii s bielym zlatom. Ideálnou voľbou budú napríklad náušnice či prívesok.

Ak chcete obdarovať svoju sestru či priateľku, určite nič nepokazíte jemným náramkom, prípadne elegantnou jemnou retiazkou. Mladšie ženy často uprednostňujú skôr šperky z bieleho zlata a pre náročnejšie zase klenoty z ružového zlata, ktoré je v poslednom období veľmi obľúbené.

Nemôžeme, samozrejme, zabudnúť ani na vianočné darčeky pre mužov. Ak hľadáte vhodný vianočný darček pre otca alebo dedka, ideálnou voľbou budú manžetové gombíky, ktoré premenia každého muža na hotového elegána. Rovnako vhodné sú aj spony na kravatu, ktoré dodajú výsledný efekt z celého outfitu.

Darček pre priateľku, ktorý je naozaj špeciálny

Počas Vianoc sme všetci trochu emotívnejší, tešíme sa z maličkostí a trávime čas so svojimi blízkymi. Práve preto sú sviatky ideálnou príležitosťou, kedy môžete pokľaknúť pred svojou priateľkou a požiadať ju o ruku. Zásnubný prsteň tak bude darčekom, ktorý určite neočakávala a o to väčšiu radosť z neho bude mať.

mužská ruka drží zásnubný prsteň v ozdobnej krabičke omotanej svetielkami
Pripravte pre svoju partnerku nezabudnuteľné Vianoce, na ktoré bude s láskou spomínať.

V prvom rade by ste si mali premyslieť, ako to urobíte. Bude to jediný darček, ktorý od vás dostane alebo si ho necháte na koniec ako čerešničku na torte? Taktiež je dôležité správne načasovanie. Vyslovíte sa, keď budete v súkromí len vy dvaja alebo to urobíte priamo pred zrakom svojich najbližších? Radšej si všetko naplánujte, aby vás nič neprekvapilo a aby ste nemuseli improvizovať.

A v neposlednom rade by ste si mali dať záležať na výbere toho ideálneho zásnubného prsteňa. Navštívte našu stránku a vyberte si luxusný vianočný darček priamo z našej dielne. Môžete si vybrať prstene z bieleho, žltého alebo ružového zlata a taktiež máte na výber prstene s jedným či viacerými diamantmi. Vyberú si určite aj tí najnáročnejší.

Hľadáte darček pre vašich kolegov a firemných partnerov?

V posledných rokoch sa do viacerých firiem dostal americký zvyk, známy ako Secret Santa. Ide o to, že si vyžrebujete jedného kolegu alebo kolegyňu, ktorých musíte obdarovať nejakým darčekom. V každej spoločnosti sú podmienky iné, niekde sa rozdávajú len úplné maličkosti, inde sú zase darčeky trochu viac premyslené.

Ak si vytiahnete niekoho, s kým máte dobrý priateľský vzťah, nemusíte sa obávať z venovania šperku. V takomto prípade budú vhodné skôr minimalistické šperky, ktoré sú vhodné na každodenné nosenie do práce. Môžeme sem zaradiť jednoduché náušnice, jemný náramok či prívesok. Ideálny bude prívesok s iniciálou, no ak sa dobre poznáte, môžete vybrať aj niečo osobnejšie.

Pre pánov sú vhodné manžetové gombíky alebo kravatová spona. Darovanie šperkov vo firemnej sfére ešte nie je veľmi obvyklé, no zapamätajte si, že šperk poteší naozaj každého. Musíte však myslieť na to, aby takýto darček nebol príliš nevhodný alebo veľmi prehnaný. Obdarovaný tak môže cítiť záväzok, že vám takýto dar musí oplatiť.

Nech už sa rozhodnete akokoľvek, veríme, že tohtoročné vianočné sviatky budú nielen pre vás, ale predovšetkým pre vašich blízkych výnimočné. Dúfame, že naše tipy na vianočné darčeky využijete a vďaka nim potešíte tých, na ktorých vám najviac záleží. Ak by ste potrebovali poradiť s výberom toho správneho šperku, neváhajte nás kontaktovať a spoločne určite niečo vyberieme.

Zaujal vás tento článok? Zdieľajte ho so svojimi priateľmi

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on pinterest
Pinterest

Autor článku

Som romantička celým svojím srdcom, vášnivá knihomoľka a milovníčka mačiek, ktorú zaujíma udržateľný spôsob života. Ako každá žena obľubujem šperky, ktoré dokážu krásne podčiarknuť a zvýrazniť ženskosť.

Mohli by vás zaujímať