Logo značky Ardiama - horizontálne, v čiernej farbe

8 pravidiel nákupu svadobných obrúčok

nevesta si vymieňa svadobnú obrúčku so svojim partnerom
Svadobné obrúčky sa kupujú takmer na celý život. Vybrať správne obrúčky však nie je vôbec ľahké. Ponúkame vám preto 8 jednoduchých pravidiel, ktoré vám pomôžu s výberom tých vašich.

Obsah článku

Veľmi dôležitou súčasťou svadobného dňa je vymieňanie si svadobných obrúčok. Tie by v ideálnom prípade mali zdobiť vaše ruky po celý život. Práve preto by ste nemali zanedbať ich výber a zvoliť si obrúčok, ktoré sa vám nielen páčia, ale majú tiež správne vlastnosti.

Obrúčky sa považujú za symbol lásky a prejavenie toho, že niekomu patríme. Svadobný prsteň by sa až na pár výnimiek, nemal nikdy dávať dole z prsta. Preto by mal byť pohodlný, ladiť s inými módnymi doplnkami a byť tiež odolný.

Na trhu dnes nájdete obrovské množstvo svadobných obrúčok rôznych tvarov, farieb a povrchových úprav. Niekedy je preto naozaj ťažké zvoliť si tie pravé.

Ponúkame vám 8 pravidiel, ktorých by ste sa pri nákupe obrúčok mali držať. Aj vďaka nim si vyberiete ideálne svadobné obrúčky, ktové vám vydržia na celý život.

1. Pohodlie na prvom mieste

Svadobnú obrúčku budete mať stále na ruke. Je veľmi dôležité, aby bola pohodlná. Obrúčka vyzdobená kamienkami môže byť síce nádherná, ale v porovnaní s klasickou jednoduchou obrúčkou dosť nepohodlná. Veľký dôraz dávajte hlavne na vnútornú stranu obrúčky. Tá má najväčší vplyv na pohodlie vášho prsta.

zlatá dámska svadobná obrúčka zdobená diamantmi
Svadobná obrúčka by mala byť hlavne pohodlná, ideálne ak diamantové kamienky nepresahujú cez okraj obrúčky a nie sú zo zadnej / vnútornej strany obrúčky

2. Výber farby svadobných obrúčok nepodceňujte

Pri výbere obrúčok narazíte na naozaj rozsiahlu ponuku rôznych tvarov, špeciálnych úprav povrchu, ale tiež farieb zlata . Tmavšiemu typu pokožky svedčia svadobné obrúčky zo žltého alebo ružového zlata. Prstene z bieleho zlata a platiny zas pristanú ľuďom s bledším typom pokožky. Zaujímavé sú aj svadobné obrúčky z kombinácií zlata rôznych farieb – obrúčky z bieleho a ružového zlata, bieleho a žltého zlata, ružového a bieleho zlata či žltého a bieleho zlata.

dámska svadobná obrúčka z kombinácie ružového a bieleho zlata
Dnes sú na svadobných obrúčkach moderné kombinácie rôznych farieb zlata, napr. aj ružové a biele zlato

Pri výbere obrúčky zohľadnite šperky a doplnky, ktoré bežne nosíte. Nezabudnite tiež na to, že obrúčku budete nosiť spolu so zásnubným prsteňom.

3. Koľko ste ochotní investovať?

Stanovenie rozpočtu je jednou z hlavných otázok, ktorú si kladú snúbenci pred svadbou. Mali by ste však pozerať na to, že jednou z vecí, ktorá vám zostane na celý život, sú práve obrúčky. Väčšia investícia sa vyplatí a určite ju nebudete ľutovať.

4. Výber obrúčok si nenechávajte na poslednú chvíľu

Výroba svadobných obrúčok navrhnutých podľa vašich predstáv trvá niekoľko týždňov (3 až 4 týždne). Nemali by ste preto ich výber odkladať na poslednú chvíľu. Môže sa totiž ľahko sťať, že si pri sľubovaní vernosti nebudete mať čo vymeniť.

5. Rovnaké svadobné prstene nie sú podmienkou

Dnes už nie je nutné, aby partneri mali na vlas rovnaké svadobné obrúčky, ktoré by sa odlišovali iba veľkosťou. Práve naopak. Fantázii sa medze nekladú. Môžete si preto zvoliť svadobné prstene z rôznych materiálov, v rôzných farbách, s diamantom alebo bez.

dámska a pánska svadobná obrúčka z bieleho zlata s matnou škrabanou povrchovou úpravou
Svadobné obrúčky z rovnakej farby zlata vyzerajú dobre, ale nie sú podmienkou

6. Ideálna šírka prsteňa

Medzi dôležité otázky, ktoré si musíte položiť predtým, ako kúpite obrúčky, je to, ako široké majú byť. Niekto chce veľký trblietavý prsteň, ktorý si všimnete už z diaľky. Iní zas preferujú jednoduchosť a siahajú po úzkych nenápadných obrúčkach. Hlavné je, aby prsteň na ruke dobre vyzeral. Preto predtým ako sa rozhodnete, vyskúšajte rôzne šírky prsteňa, aby ste zistili, ktorý vám na ruke pristane najviac.

7. Gravírovanie obrúčok

Rytina na vnútornej strane podčiarkuje výnimočnosť každej obrúčky. Vyryť si môžete dátum svadby, iniciály alebo krátky citát. Ten vytvára z obrúčky originálny šperk a stáva sa tak ešte osobnejším.

8. Drahé kamene: Áno alebo nie?

Diamant alebo lacnejšia napodobenina? Toto je veľkou dilemou mnohých snúbencov. Hoci sa môže zdať, že nie je dôležité, aký drahý kameň budeme mať zasadený v obrúčke, nemali by sme jeho výber podceniť. Ide predsa o investíciu na celý život. Navyše diamant je proste in.

Svadobné obrúčky sú na celý život, preto vyberajte nielen rozumne, ale aj srdcom. Prajeme vám dobrú ruku pri výbere a veľa šťastia na spoločnej ceste životom.

Zaujal vás tento článok? Zdieľajte ho so svojimi priateľmi

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on pinterest
Pinterest

Autor článku

Som zakladateľ online zlatníctva Ardiama.sk. Venujem sa tvorbe kolekcií diamantových šperkov a setov Ardiama, obchodu a komunikácii s našimi zákazníkmi.

Mohli by vás zaujímať